Harry Potter

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
aleXa-ALExandra
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:43 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Harry Potter

Post autor: aleXa-ALExandra » ndz sie 03, 2008 1:14 pm

Jak dla mnie wszystkie czesci o Harrym sa genialne (chociaz moze to za malo powiedziane)... ale najbardziej podoba mi sie HP i Insygnia Smierci.

Pamietam, ze jak ta ksiazka pojawila sie w ksiegarni, kupilam ja i praktycznie w jeden dzien przeczytalam , Pisze praktycznie, bo nie chcialam czytac ostatniego rozdzialu... nie chcialam, zeby tak szybko sie skonczyl... Prawie mi sie ryczec chcialo, ze Rowling nie napisze wiecej czesci HP...

najpierw przeczytalam wszystkie po dwa razy... potem grzebalam w necie i znalazlam pare opowiadan o HP (nawet niezlych)

co wy myslicie o HP? ;-)
Ostatnio zmieniony ndz sie 03, 2008 1:14 pm przez aleXa-ALExandra, łącznie zmieniany 1 raz.
aleXa-ALExandra

Awatar użytkownika
Gusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: śr lut 06, 2008 2:20 pm
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: Gusia » ndz sie 03, 2008 3:48 pm

Przeczytałam pierwszą część HP i ... tragedia. Aż normalnie żałuję że przeczytałam, bo była to dla mnie strata czasu. Moim zdaniem beznadziejnie jest napisana. Pomysł może i dobry ale wykonanie jakieś takie niemrawe. Jeżeli jest ktoś jeszcze kto tego nie czytał to niech nawet nie próbuje. Jest to marnowanie czasu. Na początku książka była dla mnie bardzo nudna ale pomyślałam że jak przeczytam w całości to mi się spodoba. Niestety w całości ta książka nudzi. Aż normalnie nie chce mi się czytać dalszych części.
Ale serdecznie polecam Władcę Pierścieni. Fabuła genialna i ciekawie opisana :mrgreen:

Awatar użytkownika
BlackSmile
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: wt lip 08, 2008 1:25 pm

Post autor: BlackSmile » ndz sie 03, 2008 4:17 pm

Przeczytałam trzy części, no prawie. Dwie pierwsze mi się jeszcze jako tako podobały, ale trzecią już czytałam na siłę i musiałam uważać przy tym, żeby nie zasnąć. Może dla młodszych dzieci książka jest fajna. O magii i czarodziejach. Dla mnie HP jest nudny. Ale nie zabraniam go czytać innym ;-)
`Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz...`
Obrazek

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » ndz sie 03, 2008 9:07 pm

Lubię. Ba uwielbiam. Zawalisty sposób na nudę ;) Ha i wcale nie uważam tego za książki dla dzieci ;)) Najbardziej lubię HP i Książę Półkrwi ;)))
Polecam =P
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
aleXa-ALExandra
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:43 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: aleXa-ALExandra » pn sie 04, 2008 7:06 am

BlackSmile pisze:Może dla młodszych dzieci książka jest fajna
w zyciu! Nawet wiele osob ze tak powiem doroslych ja czytalo i uwazaja, ze to jest super... Ale nie kazdy potrafi czytac ksiazki fanastyczne....
BlackSmile pisze:O magii i czarodziejach
jak bysys czytala wszystkie czesci uwaznie, to bys wiedziala, ze ta ksiazka jest o przyjazni, smierci, milosci, czesto ta ksiazka zaskakuje.

ale co ja bede bronic tej ksiazki... kazdy ma inny gust... ja np. nie nawidze ksiazek historycznych... ;-)
aleXa-ALExandra

Awatar użytkownika
AgUś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 11:06 am
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: AgUś » pn sie 04, 2008 7:57 am

Harry Potter hmm.. jak to wciaga!! przeczytałam wszystkie czesci harrego najbardziej mi przypadla do gustu `czara ognia`... cudowna książka. i wcale nia dla malych dzieci!
aleXa-ALExandra pisze:o przyjazni, smierci, milosci, czesto ta ksiazka zaskakuje.
szczera prawda!!
a ogladaliscie filmy?? moim zdaniem nie sa takie dobre jak ksiazka..
AgUś

Awatar użytkownika
SłoneCzko
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 573
Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SłoneCzko » pn sie 04, 2008 8:20 am

Ja przeczytałam jakieś tam części Harrego Pottera i powiemm ciekaWA ksiązka :) Ale bardziej wole film , może dlatego że nie przepadam za czytaniem :P hehh

Awatar użytkownika
BlackSmile
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: wt lip 08, 2008 1:25 pm

Post autor: BlackSmile » pn sie 04, 2008 9:25 am

aleXa-ALExandra pisze:w zyciu! Nawet wiele osob ze tak powiem doroslych ja czytalo i uwazaja, ze to jest super... Ale nie kazdy potrafi czytac ksiazki fanastyczne....
Z tym się zgodzę. Nie potrafię czytać książek fantastycznych [tzn. czytać potrafię, ale to mnie nudzi ;)]. Kilka razy próbowałam przeczytać coś tego typu, ale nigdy nie mogłam tego skończyć.
Lubię czytać, nawet bardzo, ale inne rodzaje książek.
Może dla młodszych dzieci książka jest fajna. O magii i czarodziejach.

Chodziło mi o to, że dzieci lubią magię i czary :-P
`Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz...`
Obrazek

Awatar użytkownika
aleXa-ALExandra
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:43 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: aleXa-ALExandra » pn sie 04, 2008 10:36 am

BlackSmile pisze:Chodziło mi o to, że dzieci lubią magię i czary
a jasne, luuuuzzzzzz... ;-)
aleXa-ALExandra

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » pn sie 04, 2008 4:18 pm

AgUś pisze:a ogladaliscie filmy?? moim zdaniem nie sa takie dobre jak ksiazka..
Książki przeważnie są o wiele lepsze ;)) A zresztą czytając, wszystko lepiej rozumiem i wtedy mogę przeżywać to co bohaterowie :lol: :)
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

ODPOWIEDZ