Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
Mglista
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 355
Rejestracja: pt paź 30, 2009 6:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Post autor: Mglista » sob kwie 10, 2010 9:11 am

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo i zapalił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli - na pokładzie było 88 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

Katastrofa wydarzyła się o 8.56 czasu polskiego. Według rosyjskiej prokuratury polski prezydencki samolot T-154 rozbił się dwa kilometry przed lotniskiem wojskowym w miejscowości Pieczersk przy podchodzeniu do lądowania w Smoleńsku w warunkach gęstej mgły.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział w TVN24, że na pokładzie byli m.in prezydent Kaczyński z małżonką, szef IPN Janusz Kurtyka, NBP Sławomir Skrzypek, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, Grzegorz Dolniak, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, bp Tadeusz Płoski.


REKLAMA Czytaj dalej



Naoczni świadkowie katastrofy potwierdzają dużą eksplozję. W pobliskim lesie leżą części rozbitej maszyny.

Przed lotniskiem obecni są polscy dziennikarze. Nie zostali dopuszczeni do miejsca katastrofy. Na miejscu pracują służby ratownicze. Nad lotniskiem wciąż unosi się mgła.

Polski samolot prezydencki Tu-154 rozbił się w czasie czwartego podejścia do lądowania na lotnisku Siewiernyj koło Smoleńska - poinformowała telewizja Wiesti-24.

Do katastrofy doszło w warunkach gęstej mgły - przekazała stacja.

Według Wiesti-24, wcześniej pilotowi proponowano lądowanie na lotniskach zastępczych - w Mińsku lub Moskwie.

Lech Kaczyński leciał na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał specjalną komisję do zbadania przyczyn katastrofy polskiego samolotu. Będzie jej przewodniczył premier Rosji Władimir Putin.

Prezydent Rosji wysłał także na miejsce wypadku ministra do spraw nadzwyczajnych Siergieja Szojgu.

(oso, meg, mj, jks)
wp.pl
Mod też człowiek, szanuj zieleń!

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » sob kwie 10, 2010 9:18 am

nawet nie wiem co napisać, jestem w szoku, nigdy nie interesowałam się polityką, ale zginęli ludzie, po prostu ludzie :-(

Awatar użytkownika
Mglista
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 355
Rejestracja: pt paź 30, 2009 6:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mglista » sob kwie 10, 2010 9:58 am

Niech Bóg ma ich w swojej opiece... :-(
Mod też człowiek, szanuj zieleń!

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » sob kwie 10, 2010 10:33 am

tragedia, niewyobrażalna tragedia... [*]

Awatar użytkownika
kratoss1993
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 4:39 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: kratoss1993 » sob kwie 10, 2010 3:57 pm

Jestem w szoku, nie moge uwierzyć, że to sie stało naprawdę, ale niestety Wszyscy, ludzie rządzący naszym krajem zginęli ;/

Że niby o drzewa sie rozbił?? jasne!!
Nie wierze w takie coś, ruscy wiedzieli, że w tym samolocie będą leciały bardzo ważne dla naszego kraju osoby, więc co postanowili zrobić? A zestrzelić ;/ '70 lat temu zabiliśmy wielu polaków, a teraz zabijemy mniej ale tych ważniejszych'.
Żałosne.

Współczuje znajomym, bliskim i rodzinom ludzi którzy zginęli w tej katastrofie. [*]
Pomyśl dwa razy zanim napiszesz coś głupiego!
Nie pisz w ogóle jeśli ma to być kłamstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
Chemiczna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 6:10 pm
Lokalizacja: Czarne Błoto
Kontakt:

Post autor: Chemiczna » sob kwie 10, 2010 8:43 pm

Watpię w twoją wersję. Aczkolwiek wielka tragedia . Została ogłoszona tygodniowa żałoba .
Mówi o tym cały świat a kondolencje całej Polsce składają nawet ci, którzy nie wiedzą gdzie Polska leży.(czyt.Ameryanie)
"Wszyscy moi przyjaciele są zamordowani
Cały mój szkielet bez szpiku kostnego
Wszyscy ci przyjaciele chcą nastoletnie mięso
Wszyscy moi przyjaciele są mordercami"

Awatar użytkownika
alessa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 8:57 pm

Post autor: alessa » sob kwie 10, 2010 10:39 pm

Przykre co sie stało.. Współczuje bliskim zmarłych. To będzie trudny okres dla Polski.
Rozumiem, że smierć tylu ludzi to tragedia, ale dziwi mnie fakt, że teraz wszyscy afiszują sie z wielkim bolem i smutkiem na poratalach internetowych wstawiając zdjące Kaczyńskiego i wirtualne znicze. Przecież połowa tych ludzi go nie lubiła, uważała tych polityków za najgorszych krętaczy. Wiem, że o zmarłych nie mówi się źle, nie wypomina sie błędów jakie zrobili, człwiek to zawsze człowiek obojętnie jaki by nie był, a śmierć kogokolwiek jest przerażająca, ale tak naprawdę mało kto przejmuje się śmiercią zwykłych ludzi. Większość społeczeństwa nie martwi się tym że zgineli LUDZIE, tylko tym, że zgineli POLITYCY, których śmierć może ponieść za sobą problemy polityczne
wiesz kochanie, może Ty ze mną razem znikniesz?

Awatar użytkownika
agusiek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 437
Rejestracja: sob lip 25, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: agusiek » ndz kwie 11, 2010 7:25 am

A gdzie wtedy był Bóg ?
...być zagadką,której nikt nie zdąży zgadnąć,nim minie czas...
_____
16.09.2005
A. [*]

Awatar użytkownika
Ruda
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:49 pm

Post autor: Ruda » ndz kwie 11, 2010 2:15 pm

Uważam, że po pierwsze , gdzie byli ludzie myślący którzy do jednego samolotu wsadzili największe głowy państwa. Przecież, gdyby ktokolwiek planował zamach na ten samolot, miał ułatwioną sprawę, ale widocznie nie musiał nikt planować, polacy są zdolni zniszczyć się sami. Oczywiście jest mi bardzo przykro z tego powodu, bo jakby nie patrzeć umarli ludzie, aczkolwiek cała sytuacja powoduje u mnie żal.
W dodatku pilot złamał prawo, bo po raz 4 podchodził do lądowania, a prawnie zezwala mu się na 3 próby.

Chociaż w tej systuacji, można się doszukiwać winy wszędzie.
Jedyna rzecz jaka mnie niepokoi, to to co się może stać z rządem polskim.
Zobaczymy.

Awatar użytkownika
modra
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:29 am

Post autor: modra » pn kwie 12, 2010 12:01 pm

Może poczekajmy na ekspertyzy zanim zaczniemy osądzać bezpodstawnie innych.

ODPOWIEDZ