Dentysta

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Dentysta

Post autor: xTrollx » sob sty 13, 2007 10:55 am

Często chodzicie do dentysty/stomatologa? Jak wytrzymujecie na fotelu?? :mrgreen: Zdarzyło Wam się kiedyś wyrwywać zęba (obcęgi, ból, te sprawy)?? Czy to prawda, że ludzie boją się chodzić do dentysty?

Właśnie wróciłem od dentystki, od wczoraj ząb makabrycznie mnie nawalał i się ruszał, myślałem, że mi wyrwie i będzie spokój a tu figa... znowu rycie i kolejne wizyty pełne bólu :P Normalnie umieram :-(

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob sty 13, 2007 12:47 pm

Dentysta to znienawidzona osoba mojego dzieciństwa. Bowiem jako dziecko byłem jego częstym gościem (mania mojej mamy pod względem dobrych zębów). Ostatnio u dentysty byłem... uuu, nawet nie pamiętam kiedy. Nic mnie nie boli, nic mi się nie rusza, żadna plomba mi nie wypadła - luzik.

Ja może z kolejną wizytą poczekam, aż zamiast wiertła będzie stosowany powszechnie jakiś laser, czy cuś ;)
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Rogalik

Post autor: Rogalik » sob sty 13, 2007 1:36 pm

Dentysa= ból, moje łzy, strach, przerażenie....

Już od szkoły podstawowej mam złe wspomnienia z tym lekarzem...kilka lat temu to dentysci wyrywali zęby dzieciom na siłe, przynajmniej tak było w moim przypadku :cry: bolało bardzo. Przykre wspomnienia.. Teraz jest inaczej...jak nie chce czuć bólu to place, niestety teraz wszedzie sie płaci i za wszystko :-/ Pare miesiecy temu byłam u dentysty i dośc długo do niego chodziłam, a teraz mam święty spokój :mrgreen: i mam piekne kiełki :mrgreen: <== Takie :lol: :lol:

Troll to ja trzymam kciuki abys przezył tą wizyte i oby była ostatnia :)

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob sty 13, 2007 6:12 pm

no z tym zębem mam wrócić po weekendzie co mi go dzisiaj robila, aktualnie nie mogę jeść :/ w podstawowce nie mialem problemow, mleczaki sam wyrywałem ;D generalnie jak byłem młodszy miałem zdrowe zęby, dwie plomby kiedyś dostałem i starczyło.. a jak po x latach wrocilem do dentysty - sporo ubyktów :P zapowiadają się ciężkie czasy dla mojej szczęki i kieszeni :P Co ciekawsze dostaje znieczulenie a boli jak cholera :P jak tego zęba mi wyleczy, chyba poczynię tak jak Sol - poczekam na nowoczesną technologię :P

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob sty 13, 2007 6:36 pm

Swoją drogą zobaczcie - ludzie 40 lat temu polecieli na Księżyc, wynaleźli super szybkie nośniki danych, a głupiej sprawy bezbolesnego leczenia zębów nie są w stanie przeforsować.
Co to bunt producentów wierteł dentystycznych? :lol:
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

trampki jezusa

Post autor: trampki jezusa » wt sty 16, 2007 5:36 pm

hehe, ja tam szczerze mówiąc lubię mojego dentystę i ortodątkę. Wszystko robią jak należy i w miarę bezboleśnie ;]
a tak na marginesie, to gdzieś czytałam, że w gabinetach stomatologicznych jest używany gaz rozweselający, który zmniejsza ból (lub go całkowicie likwiduje) i poprawia nastrój pacjenta ;]

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » wt sty 16, 2007 5:53 pm

Sięgając pamięcią do czasów podstawówki przypominam sobie jedno zdarzenie związane z dentystą. Jak byłem w 3 lub 4 klasie uciekłem z fotela. Powodem ucieczki jak nietrudno się domyślić był ból – wyrywanie zęba.
Teraz chodzę raz na rok do dentysty.
Jak mam jakiś ubytek to proszę zawsze o znieczulenie.
I prawie nic nie boli.

Andrzej321

Post autor: Andrzej321 » sob sty 27, 2007 5:21 pm

byłem kiedys u dentysty i niezbyt przyjemnie tam jest ponieważ gdy zacznie ten dentysta grzebac przy naszych zębach to dopiero męka, zwłaszcza jak używa szlifiery czy wiertary :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » ndz mar 01, 2009 3:37 pm

Co jakies pol roku na wizycie kontrolnej. Czasem co 2 miesiace (czyli tyle ile sie czeka na dentyste :mrgreen:), jezeli na kontroli cos wyjdzie.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » czw mar 05, 2009 9:33 am

Nie mam obaw przed dentysta ale jak na razie nie mam problemów z zębami ;o)
Ale w mojej rodzinnej wiosce jest taki sadysta, ktory nigdy porządnie nie rozwiąże problemu - jego ulubione zajęcie to wyrywanie, co sie będzie męczył nad leczeniem od razu wszystkie do wyrwania i spokój :mrgreen:
Fata nolentem trahunt...

ODPOWIEDZ