Problem z USB

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Problem z USB

Post autor: Dzika_kotQa » sob kwie 12, 2008 9:12 am

Może akurat ktoś z Was wie jak mi pomóc, straciłam już chyba wszelką nadzieje i to już jest moja ostatnia próba.
W czym problem...a no USB nagle przestało mi działać, wszystko było ok a tu pewnego dnia włączam komputer i mi wyskakuje że "System Windows nie rozpoznaje sprzętu" (zawsze mam podpiętą kamerke pod USB). Tak samo pisze jak podłącze telefon czy aparat w każde gniazdko jakie mam.
Próbowałam już wszystkiego, wgranie nowych sterowników, driverów, przeinstalowanie programów obsługujących dany sprzęt aż do formatowania.... i nic się nie zmienia :-(
Dodam jeszcze że jak podpinam telefon to mój sprzęt go widzi i nawet się ładuje ... ale na tym koniec.
Ostatnio zmieniony sob kwie 12, 2008 9:13 am przez Dzika_kotQa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » sob kwie 12, 2008 9:37 am

No to ja bym proponował wejść do biosu ( podczas załączania się komputer wcisnąć i przytrzymać delete ) i sprawdzić Integrated Peripherals jak jest ustawiona opcja dla OnChip USB Conntroller może po prostu wyłączona została jakiś wirusek czy coś ...

o właśnie znalazłem materiał który może Ci pomoże podobny problem do Twojego i podobne rady zobacz ...

http://www.searchengines.pl/USB-nie-dziala-t88028.html
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » sob kwie 12, 2008 2:53 pm

Sprawdzony został i bios...niestety żadnych problemów z ustawieniami w nim nie ma. A porady na tej stronie tyczą się wejść z przodu a ja mam z tyłu na płycie głownej, nie ma tam żadnych kabelków tylko takie puszki metalowe małe.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz kwie 13, 2008 12:26 pm

A czy korzystasz z dysków sieciowych? Czy używałaś kiedyś opcji mapowania dysku sieciowego? Czy mysz masz podłączoną pod usb?

Z innej beczki, jeżeli jeszcze nie próbowałaś - możesz odinstalować w menedżerze urządzeń wszystkie sterowniki związane z USB (wszelkie koncentratory i kontrolery USB, znajdują się zwykle w gałęzi "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, sprawdź też "urządzenia interfejsu HID"), po czym zrestartować system. Po ponownym uruchomieniu podłącz wybrane urządzenie pod usb i napisz co się dzieje.
Przed uruchomieniem odłącz wszystko od portów USB.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 13, 2008 12:28 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » ndz kwie 13, 2008 12:37 pm

Jedyne co mi na myśl przychodzi to dzień kiedy to podłączyłam pod kompa jakiś dziwny telefon kolegi... (nawet nazwy nie pamiętam) od tamtej pory nie działa.

Nie odinstalowywałam jeszcze sterowników, jedynie aktualizowałam je. Jeśli chodzi o odinstalowanie to poczekam na kogoś kto się na tym zna bo ja nie bardzo...a wolę nie psuć czegoś co nie jest moje!

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn kwie 14, 2008 9:29 pm

Podobną sytuację miałem z napędem DVD. Raz wrzuciłem jakąś trefną płytkę i wszystko się posypało. Pomogła dopiero formatka C. Jesli system jest przez to uszkodzony to myślę, ze dla użytkownika o podobnym zaawansowaniu to jedyne rozwiązanie.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » pt kwie 18, 2008 1:17 pm

Foramtów od tamtego czasu miałam chyba z pięć i nie pomogło. Ostatnio nawet zainstalowałam Linuxa (ubuntu) ale to też nie dało pozytywnych rezultatów... myślę poprostu że się coś spaliło na płycie głównej... :-/

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pt kwie 18, 2008 4:51 pm

Można kupić przystawkę z kilkoma USB. Wpina się ją po prostu do płyty głównej jak grafikę lub kartę sieciową. Nie wiem jakie są koszty, ale chyba wyjdzie taniej niż płytę główną zmieniać.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

ODPOWIEDZ