Nie boicie sie kupowac przez internet?

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
emilka88

Nie boicie sie kupowac przez internet?

Post autor: emilka88 » śr lut 20, 2008 12:30 am

Jak w temacie! Wolicie bardziej pewne sklepy internetowe czy ryzykujecie na aukcjach?

Awatar użytkownika
Niepoważna
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 13, 2008 6:43 pm
Lokalizacja: cukiernica.

Post autor: Niepoważna » śr lut 20, 2008 4:38 pm

Ja już dość długo kupuję przez allegro i jak narazie się nie sparzyłam, nigdy nie ma się 100% pewności nawet w pewnych sklepach internetowych, bo jak mnie sklep zawali to zawsze może to nadrobić poczta, a chyba każdy wie jak funkcjonuję nasza cudna poczta polska. :/

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » śr lut 27, 2008 6:44 pm

Nie kupujcie rzeczy poniżej 51 zł ;p bo taką kasę może złoić sobie frajer i nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej ale już powyżej 51 zł co innego ;p tyle na temat uwag dotyczących allegro ;p w sumie tam można dostać wszystko nawet kupić przyjaciela na naszej klasie więc na prawdę fajnie :P w sumie wszędzie mogą okantować trzeba uważać a no i na aukcjach to kupuję wszystko poza ubraniami bo te muszę przymierzyć w sklepie zobaczyć jak leżą :P
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pn mar 03, 2008 9:26 pm

Korzystam z allegro dość często i wszystko gra. Jak ktoś znajdzie 'okazję' w stylu nówka Sony Ericsson w810i za 300 złotych, kupuje od gościa, który ma poniżej 10 pozytywów to nie dziwne, że można w taki sposób stracić kasę... Trochę rozwagi wystarczy.

Awatar użytkownika
fabianne
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 13, 2008 1:36 pm

Post autor: fabianne » czw mar 13, 2008 2:30 pm

Ja allegro raczej unikam, ale sklepy internetowe - jak najbardziej. Duzo taniej, no i pewna jestem ze nikt mnie nie oszuka.

Awatar użytkownika
martenka
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 8:44 am

Re: Nie boicie sie kupowac przez internet?

Post autor: martenka » pt wrz 26, 2008 3:15 pm

emilka88 pisze:Jak w temacie! Wolicie bardziej pewne sklepy internetowe czy ryzykujecie na aukcjach?
dlaczego od razu sie zaklada, ze aukcja = ryzyko. moze na allegro tak jest, jak sie kupuje jakies piata woda po kisielu telefony czy cos. ale ja np. kupuje na eBay i nigdy mi sie nei zdarzylo, zeby ktos mnie kiwnal czy wyslal produkt niezgodny z opisem. masz payPal, wiec nie ma ryzyka z placeniem. paczki z uk, niemiec, francji, dochodza w kilka dni, przez kuriera. nawet jesli cos uszkodza po drodze, to nie ma zadnego problemu z gwarancja...robi sie zdjecie, pisze maila do sprzedajacego i towar jest wymieniany. im tam bardzo zalezy z tego co zaobserwowalem na komentach poz. bo za negatywy wywalaja z ebay. tak powinno tez byc na allegro, a nie jest.

Awatar użytkownika
matra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 6:21 pm

Post autor: matra » pt wrz 26, 2008 3:30 pm

martenka pisze:na allegro, a nie jest.
jak nie jest? od groma kont pousuwali, bo były negatywy. poza tym allegro ubezpiecza paczki na wartość 200 zł, gdyby okazało się, że sprzedawca zlikwidował konto, albo jest nieosiągalny. allegro wypłaca kasę, a resztą zajmuje się policja

dla mnie każdy zakup przez allegro wiąże się z ryzykiem, bez względu na to czy ma SS czy nie. bo jak nie allegrowicz to poczta może zawalić i dupa blada.
sama nieraz kupowałam na allegro i czasem kupuję nawet ubrania, choć stosunkowo rzadko. owszem było kilka nieporozumień, ale nacięłam się w sumie tylko dwa-trzy razy na ponad 40 transakcji.
na pewno nie kupiłabym niczego drogiego przez internet. chyba największy wydatek wyniósł mnie niecałe 200zł

Awatar użytkownika
mira15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 16, 2008 11:55 am

Post autor: mira15 » pt paź 17, 2008 10:10 am

Apropo zakupów w sieci, warto podpisać petycję http://www.petycje.pl/3529
Cały czas za mało ludzi wie, że na aukcjach i w sklepach internetowych, obojętnie, można kupić taniej i często to nawet wygodniej niż w wielkich sklepach np ze sprzętem elektronicznym.

Awatar użytkownika
.:Mati:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 15, 2008 7:27 pm

Post autor: .:Mati:. » pt paź 17, 2008 11:39 am

mira15 pisze:Cały czas za mało ludzi wie, że na aukcjach i w sklepach internetowych, obojętnie, można kupić taniej i często to nawet wygodniej niż w wielkich sklepach np ze sprzętem elektronicznym.
To normalne bo np.na allegro wystawiaą przeważnie hurtownie ;-) a co to tego czy się bać czy nie to najlepiej sprawdzić sprzedawcę(komentarze,czy jest z nim dobry kontakt...itd.) :-)

Awatar użytkownika
gumabalonowa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 16, 2009 2:11 pm
Lokalizacja: Chicago. LA.
Kontakt:

Post autor: gumabalonowa » pt lip 17, 2009 5:30 pm

kupiłam okulary i torbe z nike i wszystko jest i było ok ;d
więc ja sie nie boje ;d
`[..] W świecie zanurzonym w nieufności, my ciągle musimy mieć siłę, by wierzyć` Michael Jackosn

ODPOWIEDZ