Filmy-grafika

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
Awatar użytkownika
malinowy_dzem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 08, 2007 7:06 pm
Lokalizacja: Poznań (prawie ;P)

Filmy-grafika

Post autor: malinowy_dzem » pt lip 13, 2007 4:40 pm

Mam problem z odtwarzaniem filmów na komputerze. Cos z grafiką. Kolory sa takie jaskrawe, że nic prawie nie widać. Ale zdjecia i wszystko inne wygląda w porządku. Tylko te filmy. Grzebałam trochę w ustawieniach, ale nic nie udało mi się zrobić... :/ Czy ktoś może pomóc??
''Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.''

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob lip 14, 2007 12:26 pm

Najprawdopodobniej problemy z kodekami/filtrami. Odinstaluj wszystkie jakie masz na dysku (z dogrywanych) i później wgraj jakiegoś xvida... A najpierw zainstaluj taki odtwarzacz VLC player, on ma własną bazę kodeków, jeżeli tam też obraz jest dziabnięty, to wtedy masz do czynienia z konfliktem hardware-software (najprawdopodobniej sterowniki od karty graficznej).

Czyli tak - pobierasz VLC, jest darmowy więc spokojna rozczochrana. Otwierasz film w nim. Jeżeli obraz jest ok, to wina kodeków. Jeżeli też jest 'zepsuty' - wina sterowników.

Awatar użytkownika
malinowy_dzem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 08, 2007 7:06 pm
Lokalizacja: Poznań (prawie ;P)

Post autor: malinowy_dzem » sob lip 14, 2007 12:36 pm

dzieki :-)
''Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.''

ODPOWIEDZ