Sczury

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Damn_Queen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 31, 2007 7:56 pm

Sczury

Post autor: Damn_Queen » pt sty 04, 2008 1:53 pm

Co sądzicie o szczurach? Lubicie je, czy się ich boicie?

Ja obecnie mam 2 szczury (chciałam mieć miec większe stadko ale nie mam miejsce na dużą klatkę) i uważam, że są niesamowicie inteligentnymi isiotkami. Po jednym dniu szkolenia Cookie już reagowała na stukanie o podłogę i przybiegała, a Dee Dee reagowała na imię. Szkoda tylko, że żyją tak krótko... Większość dzieci zaczyna od chomików, myszy, świnek morskich etc. Ja zaczęłam od myszoskoczków. Naprawdę nie polecam wam. Są głupie, dzikie, nie chcą się przyzwyczaić do człowieka, i nie można rozpoznać płci jak są małe. I takim oto sposobem po tygodniu od wzięcia dwóch myszoli miałam małą domową hodowlę myszoskoczków...

Awatar użytkownika
Dziewoocha
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 5:15 pm
Lokalizacja: wziąć to piwo ? o_O

Post autor: Dziewoocha » pt sty 04, 2008 1:56 pm

zgadzam się myszoskoczki są to dzikusy. Moja Helcia, po tym jak przyniosłam ją z zoologa urodziła, 2 małe, po czym je zjadła. Za cholerę nie chciała się dać oswoić.

Szczury miałam. Przyniosłam je w październiku, uratowane z laboratorium.
Dwie albinoski :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Damn_Queen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 31, 2007 7:56 pm

Post autor: Damn_Queen » pt sty 04, 2008 2:24 pm

I właśnie między innymi dlatego już nie biorę gryzoni ze sklepów zoologicznych, tylko z domowych hodowli. W zoologicznym mają gorsze warunki, i jest ryzyko, że samica jest w ciąży.

Awatar użytkownika
Dziewoocha
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 5:15 pm
Lokalizacja: wziąć to piwo ? o_O

Post autor: Dziewoocha » pt sty 04, 2008 2:51 pm

W zoologach ogólnie dzieje się masakra, jak widzę te zwierzaki aż coś mi się dzieje. Zero spokoju, a one przecież w dzień śpią (większość) co chwile jacyś nowi ludzie pakujący nos do klatki :-|
Obrazek

Awatar użytkownika
Damn_Queen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 31, 2007 7:56 pm

Post autor: Damn_Queen » pt sty 04, 2008 3:23 pm

Najgorsze to jest podejście sprzedawczyń, które na przykład wyjmują myszy z klatki za ogon.

Awatar użytkownika
Anulka93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 12, 2007 10:57 am
Lokalizacja: Wierzbica
Kontakt:

Post autor: Anulka93 » pt sty 04, 2008 3:29 pm

Dziewoocha pisze:W zoologach ogólnie dzieje się masakra, jak widzę te zwierzaki aż coś mi się dzieje. Zero spokoju, a one przecież w dzień śpią (większość) co chwile jacyś nowi ludzie pakujący nos do klatki :-|
zera prywatności i zero spokoju.

a nawiązując do szczura to się jednak boje brrr :-| :-| :-|
Anka

Awatar użytkownika
Devil_14
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 26, 2008 6:25 pm
Lokalizacja: Piekło]:->
Kontakt:

Post autor: Devil_14 » ndz mar 02, 2008 10:04 am

Ja nie przepadam za szczurami i myszami wolę króliczki miniatórki albo fretki :-)
"Każda historia siedzi w nas........Tworzysz ja Ty...........Tworzy ją czas......"

Awatar użytkownika
Gusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: śr lut 06, 2008 2:20 pm
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: Gusia » ndz mar 02, 2008 1:04 pm

Ja ogólnie to uwielbiam gryzonie. Kiedyś chciałam szczura ale tata się nie zgodził bo się ich boi odkąd jeden dziki skoczył mu do szyi. Próbowałam mu wyjaśnić że domowe nie są agresywne jak się je oswoi ale on miał swoje zdanie i kupił mi świnkę morską :mrgreen: Ja osobiście jestem za kupowaniem gryzoni w sklepach z jednego powodu. Wiadome że mają straszne warunki itd ale jak się takiego gryzonia kupi to można powiedzieć że się go ratuje z ogromnych męczarni :-) Jeżeli ktoś idzie kupić szczura to bierze go pod opiekę i biedaczek już się nie męczy (mam na myśli normalnych kupujących którzy dbają o kupione zwierzęta i nie rzucają nimi o ścianę).

Awatar użytkownika
SłoneCzko
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 573
Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SłoneCzko » sob sie 23, 2008 7:25 pm

Nie mam nic do szczurów , Równierz twierdzę że to mądre istoty
Ale jednak nie chciałabym mieć w domu szczura.
Po pierwsze nieżle smrodząą ;p
Po drugie boję się ich xD
Po trzecie samce jak dorastaja mają takie obrzydliwe duże dupy.! xP hahh.

Awatar użytkownika
aleXa-ALExandra
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:43 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: aleXa-ALExandra » sob wrz 13, 2008 3:57 pm

Szczerze mówiąc nie lubię gryzoni, a najbardziej myszy, szczurów i chomików... na ich widok chce mi sie krzyczeć... Prawdopodobnie to uraz z dzieciństwa, bo jak byłam mała, mysz polna weszła mi pod bluzkę jak spałam. Byłam okropnie przerażona... Mogę jedynie podziwiać je zza szybek...
aleXa-ALExandra

ODPOWIEDZ