Opinie na temat moderatorów

Sugestie, pomysły dotyczące forum. Możesz tu umieszczać wasze spostrzeżenia, pomysły, sugestie dotyczące forum - jak sprawić, aby forum było bardziej sprzyjające dla użytkowników, jakie kategorie dodać jakie zmienić...
Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Opinie na temat moderatorów

Post autor: Em. » czw lut 12, 2009 7:00 pm

Mamy nowego moderatora - Hooy.
Ale jak sam napisał jest nim dopiero na próbę.
Więc piszcie tu plusy i minusy pracy tego pana. Podoba Wam się jego moderowanie? Czy macie mu coś do zarzucenia? ;)
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » czw lut 12, 2009 7:14 pm

Podoba mi sie, ze poprawia ortografię w postach ;P
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » pt lut 13, 2009 11:28 am

A mi się nie podoba to, że daje ostrzeżenia za kłótnie sprzed dwóch miesięcy, kiedy go tu jeszcze nie było i kiedy ktoś już dostał raz za to ostrzeżenie. Nie zwraca uwagi na teraźniejsze spamowanie, tylko ogląda stare tematy, w których pojawiło się brzydkie słowo.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pt lut 13, 2009 12:26 pm

Em. pisze:ogląda stare tematy, w których pojawiło się brzydkie słowo.
Stare tematy, które są przedawnione przynajmniej przez kilka miesięcy nikt tam nie zaglada powinny być usuwane....
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pt lut 13, 2009 8:31 pm

Em., nie chodzi o "brzydkie słowo", a o klotnie w tematach. A co do przedawniania, to nie wiem czy ktos juz dostal ostrzezenie za dany temat, poniewaz nikt nie wpisuje nazw tematow, za ktore wstawia ostrzezenie.

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » sob lut 14, 2009 10:37 am

Ale to się kupy nie trzyma. Ostrzeżenie wygasa po miesiącu. Kłótnia była ponad dwa miesiące temu. To jest wina moderatorów, że za późno ostrzeżenia dają.
A Ciebie tu jeszcze nie było, gdy ta wymiana zdań się odbyła. Więc przepraszam, nie powinieneś się w to wtrącać.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob lut 14, 2009 10:05 pm

Em., masz racje. Napisalem do admina aby usunal ostrzezenia.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 18, 2009 12:53 pm

Więc piszcie tu plusy i minusy pracy tego pana.
Plusy:
(wątpliwe) - nawet jeśli jest na forum, zawsze pozostawia sporo do moderowania.
Minusy:
- włącza się w niemerytoryczne dyskusje, nie związane z tematem, dorzucając masę bezwartościowych postów (które powinny być usuwane)
- w dziale przedstaw się niejednokrotnie doświadczyłem postów (jego autorstwa) składających się z jednego wyrazu (siema!), kto jak kto, ale moderator powinien bardziej się wysilać i zachęcać nowych użytkowników do dyskusji w nieco bardziej wyrafinowany sposób
- to się wiąże z "plusem" - naprawdę istnieje cała masa postów, która powinna wylądować w śmietniku. Ok rozumiem, że jedna osoba nie może przejrzeć tysiąca postów dziennie. Ale to dotyczy również tematów, w których sam się wypowiada (więc jest zaznajomiony z ich treścią)
- nick - którym nie respektuje regulaminu (przecież wulgaryzmy, także te wygwiazdkowane czy z innego języka są zakazane)

Jednym słowem, nie wiem co skłoniło administrację/moderację do przyjęcia w swoje szeregi tego użytkownika; nie mam zamiaru tutaj nikogo obwiniać, skoro podjęliście taką decyzję - pozostaje mi ją uszanować i nie wnikać w szczegóły. Natomiast sądzę, że okres próbny towarzysza Hooy'a dobiegł już końca i pora dać szansę komuś innemu.

Wszelkie propozycje dot. kandydatów są wskazane (łącznie z uzasadnieniem) :-D

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob kwie 18, 2009 1:45 pm

xTrollx pisze: (wątpliwe) - nawet jeśli jest na forum, zawsze pozostawia sporo do moderowania.
Moze jakis przyklad?
xTrollx pisze: - włącza się w niemerytoryczne dyskusje, nie związane z tematem, dorzucając masę bezwartościowych postów (które powinny być usuwane)
J.w.
xTrollx pisze: - w dziale przedstaw się niejednokrotnie doświadczyłem postów (jego autorstwa) składających się z jednego wyrazu (siema!), kto jak kto, ale moderator powinien bardziej się wysilać i zachęcać nowych użytkowników do dyskusji w nieco bardziej wyrafinowany sposób
A czy bardziej wartosciowe jest: "WItam. Mam nadzieję, że będziesz udzielal/a sie na forum".

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 18, 2009 2:30 pm

1. Naturalnie, 2 tematy z przedstaw się, z linkami do innych stron, które usunąłem, zanim napisałem tego posta, dziesiątki tematów wolnych, przykładowo:
http://www.narkoza.pl/viewtopic.php?p=44978#44978
http://www.narkoza.pl/viewtopic.php?p=44983#44983
http://www.narkoza.pl/viewtopic.php?p=44999#44999

2. Patrz śmietnik, to co dzisiaj wydzieliłem (np. reinkarnacja), plus to co zdążyłeś dospamić np. tutaj:
http://www.narkoza.pl/viewtopic.php?p=44894#44894

Oczywiście tak dla smaczku, postów jest zdecydowanie więcej, ale nie ma sensu ich przytaczać. W tym (zmarnowanym) czasie można moderować forum.
A czy bardziej wartosciowe jest: "WItam. Mam nadzieję, że będziesz udzielal/a sie na forum"
Naturalnie. Każde zaproszenie do dyskusji jest bardziej skuteczne od zwykłego siema. Możesz tego nie wiedzieć, czysta psychologia, w podstawówce tego nie nauczają ;-)

ODPOWIEDZ