wrześniowa matura NOWOŚĆ

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
gosha
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 28, 2011 6:03 pm

wrześniowa matura NOWOŚĆ

Post autor: gosha » pn mar 28, 2011 6:13 pm

Hey. Jestem ze Szczecina, mam 21 lat i właśnie kończę wieczorowe liceum ogólnokształcące. W tym roku jako nowośćiotrąc weszło w ustawę że w szkołąch wieczorowych odbywać się mają oprócz normalnych ocen na semestr mają być egzaminy semestralne. Niestety bioroąc pod uwagę pracę, przygotowania do matury i egzaminy które są naprawdę cięzkie, zmuszona zostałam do rezygnacji z matury w tym roku na rzecz przyszłego z powodu nadmiaru zajęć, planuję po zakończeniu szkoły ze świadectwem ukończenia szkoły średniej zapisać się na studium a w nastepnym roku pisać zaległą maturę. Ale dziś dowiedziałam się USŁYSZAŁAM że zorganizowane zostanie cos takiego jak DRUGA MATURA WE WRZEŚNIU, wydaje mi się to dziwne, bo każdy maturzysta mogłby pisać maturę we wrześniu a nie w maju i mieć wiecej czasu na naukę, ale z drugiej strony po wakacjach rozkojarzeni, moze wcale nie znalazloby sie czasu na naukę... Ale np dla mnie to dobry pomysł, tylko nie wiem ile jest w tym prawdy kto to organizuje, za ile, kiedy trzeba sie zdecydowac i przeewszytkim co z tematami na prezentację na polski. JESLI KO+TOŚ COŚ WIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT BĘDĘ BARSZO BARDZO WDZIĘCZNA ZA INFORMACJE :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yvonne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 12, 2011 6:59 am

Re: wrześniowa matura NOWOŚĆ

Post autor: Yvonne » pt wrz 09, 2011 7:44 pm

Hmm.. Nic nie słyszałam :) a jakie liceum wieczorowe? Moja znajoma chodziła do AP edukacji :)

Awatar użytkownika
santiagos
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 22, 2011 11:47 pm

Re: wrześniowa matura NOWOŚĆ

Post autor: santiagos » śr lis 23, 2011 9:42 pm

Szkoły publiczne to już przeszłość. Obecnie większość ludzi, którzy chcą studiować, łączy naukę z pracą. Oferta wyższych skierowana jest zazwyczaj do ludzi młodych, z ogromnymi perspektywami i szansami. Co jednak z tymi, którzy pracę zawodową rozpoczęli wcześniej, chcą nadal się rozwijać, mają pieniądze, czas i mieszkają w Warszawie? Polecamy im szczególnie Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia., usytuowaną w samym centrum stolicy, oferującą m.in. aktorstwo i politologię, doskonałą kadrę, a przede wszystkim umożliwiający ludziom pracującym swobodne studiowanie. Do tego świetne programy studenckie – obniżanie czesnego, stypendia, własny notebook. Sprawdźcie sami na www.wskims.edu.pl

ODPOWIEDZ