jak sie uczyc?

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
agata
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 21, 2009 10:37 am

jak sie uczyc?

Post autor: agata » sob lut 21, 2009 10:52 am

mam problem poniewaz ostatnio pogorszylam sie w nauce a ucze sie tyyle samo ... mam prosbe dajcie jakies rady dotyczace tego jak sie podciagnac w nauce^^

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob lut 21, 2009 11:02 am

Ucz sie wiecej ;>. Zaznaczaj w tekscie tylko najwazniejsze informacje. Czytaj po kilka razy.

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » sob lut 21, 2009 11:53 am

Rób sobie notatki i z nich się ucz.
Tak jest łatwiej, bo masz tam tylko te potrzebne rzeczy i nie zaprzątasz sobie głowy czymś innym.
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Quater
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pt sty 23, 2009 8:04 pm

Post autor: Quater » sob lut 21, 2009 12:22 pm

Jestem w twoim wieku i nie wiem po co się w ogóle uczyć ja bez nauki na ten semestr mam średnią 4.0 (co mnie zadawala) a w 1gimnazjum miałem 4.3 chyba że ty dążysz to średniej 5.0 , ale jednak II gimnazjum jest już trudniejsza niż piersz ale i tak nie trzeba bardzo się uczyć żeby mieć dobre oceny.
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » sob lut 21, 2009 12:23 pm

Ja rozpisuje cały materiał i się z niego ucze.... ;-) Jest mi o wiele łatwiej i po rozpisaniu okazuje sie, że już połowe z tego umiem... ;-) ;-)
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob lut 21, 2009 1:30 pm

Pod koniec kazdego dzialu jest powtorzenie i pytania pomocnicze. Ucz sie z ksiazki.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob lut 21, 2009 5:25 pm

najlepiej jeżeli jestes typowym wzrokowce, wypisywać najważniejsze rzeczy na dużyck kartkach lub mniejszych i zawiesić w miejscu, którym się uczysz...
ucz sie z przerwami trwającymi do 15 min
Przed nauką wyznacz sobie cel i najważniejsze inf do zapamietania- nie ma potrzeby czytać wszystkiego kilka razy..
Ucz sie w tym czasie kiedy najlepiej wszystko zapamiętujesz...Kazdy ma taki optymalny czas do nauki...
Rozkładaj sobie materiał na mnijsze partie a przed sprawdzianem zaplanuj sobie kilka dni do przygotowania sie- nie rób tego w ostatnim dniu...
Po powrocie do domu zrób sobie przerwę i później zabierz się do nauki, odrabiania pracy domowej, zaczynaj od najtrudniejszych (ma sie wtedy duży zapał i wiekszą aktywność)
Ucz sie przy muzyce, np. poważnej, bez słów, która cię zrelaksuje a nie rozproszy...
Ucz sie w miejcu które lubisz, które jest dla ciebie przytulne... :-P
To kilka rad, które powinny sie przydać :mrgreen:
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » ndz lut 22, 2009 10:51 am

agata pisze:mam problem poniewaz ostatnio pogorszylam sie w nauce a ucze sie tyyle samo
czyli ile się uczysz ? :>


Moje rady :
wyjdź na dwór
wypij piwko :> albo nie bo jesteś nieletnia to wode mineralną bo jakbym Ci doradził cole to potem byś stworzyła wątek że przytyłaś po niej ;>
pogadaj z kolegami o ile masz i koleżankami o ile masz :>
potem wróć do domu pooglądaj film :>
idź spać :>
idź do szkoły zgłoś NP ;> jak nie masz to licz na farta jak nie masz to bania :>
życie się nie kończy na nauce ;> a siedząc przed książkami marnujesz sobie swoje dzieciństwo ;> z podstawówki nikt Cie nie wywali z gimnazjum też :> poza tym nauczyciele sami sie pytaja kiedy poprawisz semestr :> więc masz lajt :> a oceny nie odzwierciedlają tego co potrafisz :>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz lut 22, 2009 10:53 am

Pyskaty pisze:a oceny nie odzwierciedlają tego co potrafisz :>
Hmm, bardzo trafne stwierdzenie bo uczymy sie dla siebie nie dla szkoły czy ocen...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » ndz lut 22, 2009 2:41 pm

Fusa_20 pisze:zaplanuj sobie kilka dni do przygotowania sie- nie rób tego w ostatnim dniu...
Tak, ta rada faktycznie się sprawdza. Jesli omawiacie trudny materiał nauka "na szybko" w przeddzień wieczorem może Ci jeszcze gorzej wszystko pomieszać. Wiem, że to trudne ale trochę silnej woli i z godzinkę codziennie przez parę dni. I na sprawdzian będziesz umiała perfect.

I jeśli chodzi o przedmioty tj. biologia geografia to lepiej się uczy kiedy się mniej więcej rozumie co jest w danym temacie, a nie uczy na "blachę"
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

ODPOWIEDZ