Pomysłowy burmistrz Londynu

Wiadomości ze świata. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń ze świata.
kirke

Pomysłowy burmistrz Londynu

Post autor: kirke » ndz wrz 03, 2006 4:26 pm

"Darmowe kursy londyńskiego slangu
Burmistrz Londynu zorganizował darmowe kursy londyńskiego slangu dla zagranicznych turystów.
W ramach krótkich kilkuminutowych lekcji na Trafalgar Square cudzoziemcy będą poznawać nowe odmiany dialektów używanych przez londyńskich nastolatków będących mieszanką języka angielskiego, jamajskiego, hinduskiego oraz języków zachodnioafrykańskich."

myślę,że to bardzo dobry i dość zabawny pomysł... na pewno przyciągnie chętnych, ciekawskich i zaciekawionych :mrgreen:
może dałoby się coś takiego zorganizować w Polsce :mrgreen:

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz wrz 03, 2006 8:18 pm

Nie osmieszajmy się, przecież dobrze wiemy, jak wygląda (a raczej brzmi) język dzisiejszej polskiej młodzieży (podpowiem, za dużo do nauki nie ma, wystarczy obcykać wyrażenia na K); poza tym turyści przyjeżdzający do Polski (o ile w ogóle jeszcze tacy są), bez problemu mogą dogadać się z większością młodych ludzi chociażby w języku angielskim; co więcej angielski jest zdecydowanie szerzej rozpowrzechniony aniżeli polski (wiąże się to również z nauką), więc gratulacje, jeżeli znajdziecie przynajmniej turystów zainteresowanych nauką języka polskiego (bo o mówiących po polsku można pomarzyć).

grim_reaper

Post autor: grim_reaper » pn wrz 04, 2006 11:53 am

Hm, a mi się wydawało, że kirke chodziło o naukę angielskiego slangu w Polsce ;>
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 11:53 am przez grim_reaper, łącznie zmieniany 1 raz.

kirke

Post autor: kirke » pn wrz 04, 2006 5:13 pm

Trollu przepraszam jeśli nie wyraziłam się jasno ...
faktycznie grim_reaper mnie rozgryzła...

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pn wrz 04, 2006 5:28 pm

yyyyy
Po co uczyć angielskiego slangu w Polsce?
Obrazek

kirke

Post autor: kirke » pn wrz 04, 2006 5:32 pm

dla poszerzenia horyzontów :mrgreen:

ET

Post autor: ET » wt wrz 12, 2006 2:00 pm

:D Fajny pomysł. A brzydkie słowa też są potrzebne.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt wrz 12, 2006 3:23 pm

Pewnie, że może się przydać. W końcu nie można dać się ośmieszyć jakiemuś Murzynowi, a w odpowiedzi zjechać go aż miło ;)
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » wt wrz 12, 2006 6:04 pm

Ale mówimy tu o chwycie marketingowym, haczyku turystycznym. W tym wypadku sprawa traci sens: obcokrajowiec przyjeżdża do Polski uczyć się londyńskiego slangu :-P
Obrazek

ET

Post autor: ET » śr wrz 13, 2006 4:32 pm

Slang jest troszkę jak gra na perkusji- albo ktoś się z nim rodzi i w nim obcuje, albo będzie tylko marnym naśladowcą. :-D

ODPOWIEDZ