Jezus Chrystus

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.

Chrystus jest dla mnie:

mistrzem duchowym
13
27%
najwyższym autorytetem moralnym
9
18%
myślicielem mającym poglądy częściowo zbieżne z moimi
4
8%
niebezpiecznym wichrzycielem
1
2%
postacią praktycznie nieznaną/fikcyjną
9
18%
inne
13
27%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Jezus Chrystus

Post autor: Paul » wt sie 08, 2006 8:13 pm

Co sądzicie o tym wspaniałym człowieku, który zmienił bieg historii?
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

grim_reaper

Post autor: grim_reaper » wt sie 08, 2006 9:26 pm

Jak to co sądzimy? Wierzę w Niego, w to, że umarł na krzyżu, by nas zbawić i staram się żyć według Jego nauk.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr sie 09, 2006 8:03 am

Wirzę w niego i w to co zdziałał. No i najważniejsze: to On sam przyszedł do ludzi aby ich nauczać.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

kirke

Post autor: kirke » śr sie 09, 2006 2:31 pm

Myślę,że był naprawdę Wielkim ... jego nauki są tak uniwersalne, ponadczasowe... i przynajmniej to wymaga szacunku ....

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw sie 10, 2006 5:59 am

Chyba nie powinnam się wypowiadać, bo mój facet to przeczyta i znów powie, że nie jestem chrześcijanką. No ale cóż....

Im dłużej żyje, tym bardziej zastanawiam się nad jego postacią. Nie mówie, że nie istniał, ale jego osoba jest dla mnie nieco intrygująca. Wierzę w to, że umarł na krzyżu, bo odzwierciedleniem tego są stygmaty, a tak owe są udowodnione, np. na przykłądzie o. Pio.
Jednakże nie wiem tak do końca, czy naprawdę był on osobą Boską, gdyż wszystko co o nim wiemy zostało spisane nie przez niego samego, ale przez innych ludzi...a jak wiadomo ewangeliści też ludzie...i tak naprawdę nikt do końca nie wie, czy pisali prawdę. Tego już nikt nie udowodni.
Możemy wierzyć lub nie. Wszystko zależy od nas. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnej opini na jego temat. Może był po prostu zwykłym człowiekiem, tak jak my, ale był obdarzony jakąś mocą i był bardzo inteligentny - z tąd też jego wszystkie przypowieści.

katglu17

Post autor: katglu17 » wt sie 15, 2006 6:25 pm

Wierze w Niego i w to że On Byl Jest i Bedzie osoba boska... Na tym polega moja wiara...

rumianek

Post autor: rumianek » pt sie 18, 2006 8:52 am

A dla mnie jest wszystkim;)

Tiesto

Post autor: Tiesto » pt paź 13, 2006 1:29 pm

Dla mnie rowinerz Jezus Chrystus jest wszystkim. Bez jego nauk człowiek (wierzący)nie dal by sobie rady w zyciu. Jego nauki w Piśmie Świętym sa tak sformulowane na dzisiejszy świat i na dzisijesze problemy.
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 1:36 pm przez Tiesto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pt paź 13, 2006 1:55 pm

oj chyba nie
Obrazek

Tiesto

Post autor: Tiesto » pt paź 13, 2006 2:00 pm

Zalezy jak kto na to patrzy

ODPOWIEDZ