jak sie uczyc?

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: jak sie uczyc?

Post autor: Narciarka » śr lis 30, 2011 9:33 am

Jeśli będziesz uważał na lekcjach,to już coś zostanie w Twojej głowie.W domu tylko przejrzysz zapiski w zeszycie,zajrzysz do odpowiedniego działu w książce i to powinno wystarczyć.Przed snem jeszcze raz przewertuj zeszyt i książkę i idź spać.
Kocham życie!

Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: jak sie uczyc?

Post autor: Narciarka » sob mar 17, 2012 7:29 am

Ja np.jestem wzrokowcem,wystarczy,że parę razy przeczytam,albo zajrzę do notatek i widze oczami wyobraźni na której stronie i co pisze.Czasami wygląda to na pamięciowe uczenie się,może i tak,ale ważne,że się umie,jeszcze czasami wkładam książkę lub notatyki pod poduszkę i ide spać.Sugestia też dużo daje. ;) :D
Kocham życie!

Awatar użytkownika
Nasus
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: wt lip 06, 2010 3:29 pm
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re:

Post autor: Nasus » sob kwie 14, 2012 7:16 am

Nikki_66 pisze:Ja rozpisuje cały materiał i się z niego ucze.... ;-) Jest mi o wiele łatwiej i po rozpisaniu okazuje sie, że już połowe z tego umiem... ;-) ;-)
Wszystko fajnie tylko, dlaczego jak się nauczę i pójdę na kartkówkę, czy prace klasową to wszysko zapominam ? nie stresuje się ani nic, tylko zapominam. Mam tak z fizyki. Uczę się w domu (wszystko umiem), a na pracy klasowej ocena: 1... Dlaczego ?
Tu nazywam się Nasus ale w necie będę AliveTMPL :)

Wiesz że życie jest do dupy, i nie ma sensu ?

Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: jak sie uczyc?

Post autor: Narciarka » ndz maja 13, 2012 9:57 am

Może po prostu fizyki nie lubisz,dlatego szybko zapominasz tego,czego się nauczysz.Każdy przedmiot należy w miarę polubić,aby mogło coś pozostać w naszej głowie,po każdym wkuwaniu.
Kocham życie!

ODPOWIEDZ