Głosi, że jest bogiem i werbuje wiernych

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Eleana
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:42 am

Głosi, że jest bogiem i werbuje wiernych

Post autor: Eleana » pn sie 17, 2009 9:45 am

Głosi, że jest bogiem i werbuje wiernych

Wrocławski uzdrowiciel może być groźny. Wyznawców kusił na targach niezwykłości.
- Czy to prawda, że uważa się pan za Jezusa Chrystusa? - pytamy Romualda Statkiewicza. - Nie uważam się. Ja jestem Jezusem Chrystusem i mogę to udowodnić - odpowiada zdecydowanie :!:

Zdaniem pracowników Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach
Religijnych z Wrocławia, działalność mężczyzny może być niebezpieczna, bo stworzył on zalążek nowej sekty i od kilku miesięcy werbuje do niej ludzi. Ma już grupkę ludzi, która mu ślepo ufa. Niektórzy przestali utrzymywać kontakty z najbliższymi.
Jak ustaliliśmy, Statkiewicz chętnych na swoje "usługi" uzdrowiciela, jasnowidza, egzorcysty szukał na wrześniowych Wrocławskich Spotkaniach Zdrowia
, Wróżb i Medycyny Niekonwencjonalnej w Hali Ludowej. Ale organizatorzy go
nie kojarzą.
- Mógł się wystawić pod innym nazwiskiem - przyznaje Agnieszka Wardawa, rzeczniczka Hali. Dowiedź się więcej na stronie [ reklama]
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 5:59 pm przez Eleana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tala
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: śr sie 12, 2009 3:57 pm
Lokalizacja: Neverland
Kontakt:

Post autor: Tala » pn sie 17, 2009 12:25 pm

Facet pewnie chciał na siebie zrócić uwagę i tyle. Albo mu się cośw głowie poprzewracało.
Love is the answer . . .

Awatar użytkownika
ElektraA
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: pt cze 05, 2009 10:57 am
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: ElektraA » ndz lis 22, 2009 9:16 pm

zapewne reklama, ale pomyślcie. Tak samo kiedyś ludzie reagowali na widok Jezusa. I co? My teraz wierzymy w niego, a potępiamy ludzi, którzy mu nie ufali. A teraz co robimy? Nie wierzymy.
"Do bramy, bo pada deszcz
Gdy zaćpiesz przejdzie dreszcz
I wróci, wróci tęcza barw
I pęknie twój wrogi świat
I znów przed życiem, przed życiem pęknie strach
Twój strach, twój strach, twój strach
Który cię zmusza, aby ćpać"

Awatar użytkownika
Note2Errata
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 7:41 pm

Post autor: Note2Errata » pt lis 27, 2009 5:53 pm

ElektraA pisze:Tak samo kiedyś ludzie reagowali na widok Jezusa. I co? My teraz wierzymy w niego, a potępiamy ludzi, którzy mu nie ufali. A teraz co robimy? Nie wierzymy.
Ja jestem Bogiem, wierz we mnie..... :-|

Awatar użytkownika
ElektraA
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: pt cze 05, 2009 10:57 am
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: ElektraA » pt lis 27, 2009 8:49 pm

nie o to mi chodzi....ale wiecie, wszyscy wielce czekają na Mesjasza, ale jak przychodzi co do czego, to uważają ludzi podających się za niego za wariatów. To jak odnajdziemy tego prawdziwego?
"Do bramy, bo pada deszcz
Gdy zaćpiesz przejdzie dreszcz
I wróci, wróci tęcza barw
I pęknie twój wrogi świat
I znów przed życiem, przed życiem pęknie strach
Twój strach, twój strach, twój strach
Który cię zmusza, aby ćpać"

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » sob lis 28, 2009 8:56 pm

ElektraA pisze:To jak odnajdziemy tego prawdziwego?
teraz wszyscy mnie wielce wyśmieją, ale napisze to co wiem. Przed prawdziwym Mesjaszem przyjdzie wielu fałszywych oszustów, którzy zwiodą wielu ludzi. Prawdziwego Mesjasza będą w stanie odróżnić tylko chrześcijanie posiadający ducha świętego.

Awatar użytkownika
Note2Errata
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 7:41 pm

Post autor: Note2Errata » ndz lis 29, 2009 12:10 pm

ElektraA pisze:jak przychodzi co do czego, to uważają ludzi podających się za niego za wariatów
I słusznie.
ElektraA pisze:To jak odnajdziemy tego prawdziwego?
Nie wiem, śpieszy Ci się? Jesteśmy tylko ludźmi.
juna pisze:Przed prawdziwym Mesjaszem przyjdzie wielu fałszywych oszustów, którzy zwiodą wielu ludzi. Prawdziwego Mesjasza będą w stanie odróżnić tylko chrześcijanie posiadający ducha świętego.
Dla mnie niegłupie, naprawdę. Pasowałoby do całego chrześcijaństwa.
Ostatnio zmieniony ndz lis 29, 2009 12:11 pm przez Note2Errata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
buds442
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 24, 2011 1:52 pm

Re: Głosi, że jest bogiem i werbuje wiernych

Post autor: buds442 » wt gru 27, 2011 9:46 am

ale chrześcijanie już mają swojego mesjasza i na nowego nie muszą czekać. a jakiekolwiek podawanie się za
jezusa jest śmiechu warte. szkoda mi tylko ludzi, którzy są tak naiwni i ufają takim pseudo prorokom. szkoda mi wszystkich, którzy są na tyle słabi, że zostali zwerbowani do sekty.
Zdecydowanie wymaga odwagi, a działanie wytrwałości. A tylko korepetycje dają sukces.

ODPOWIEDZ