pchły i kleszcze

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Tala
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: śr sie 12, 2009 3:57 pm
Lokalizacja: Neverland
Kontakt:

Post autor: Tala » czw cze 03, 2010 8:06 pm

Dokładnie :) Fiprex jest Polski, Frontline zagraniczny. Preparaty różnią się substancjami pomocniczymi, substancja czynna jest taka sama :)
Love is the answer . . .

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » pt cze 04, 2010 8:53 pm

maurycy pisze: [ Dodano: 2010-05-29, 02:51 ]
tymek pisze:jak w domu pchły? tzn gdzie? pod szafą siedzą?
wszedzie, w kanapie, dywanie, na zwierzetach, na ludziach

o kurcze... sorki ale u mnei nie ma w domu pcheł... :shock:

cóż mi się wydaje że pies to pies i nadmierne przesadzanie z wszelkimi preparatami bardziej szkodzi...

tak jak z dziećmi które jako małe chowają się w domu w zbyt sterylnych i czystych warunkach - potem bardzo łatwo chorują i często stają się alergikami...

Awatar użytkownika
Tala
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: śr sie 12, 2009 3:57 pm
Lokalizacja: Neverland
Kontakt:

Post autor: Tala » sob cze 05, 2010 11:08 am

tymek pisze:cóż mi się wydaje że pies to pies i nadmierne przesadzanie z wszelkimi preparatami bardziej szkodzi...
Pierwsze słyszę żeby preparaty na kleszcze szkodziły:(. Mimo stosowania nie ma pewności, że pies nie złapie kleszcza czy pcheł. Według mnie takie preparaty w pewnym stopniu na pewno pomogą:)
Love is the answer . . .

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » sob cze 05, 2010 2:17 pm

na moje kaprawe oczko wszystko jest szkodliwe jeśli się z tym przesadza... nawet powietrze w nadmiarze zabija ;-)

Awatar użytkownika
maurycy
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt cze 27, 2008 9:27 pm
Lokalizacja: pod wrocławiem

Post autor: maurycy » wt cze 08, 2010 11:36 pm

Tala pisze:Dokładnie :) Fiprex jest Polski, Frontline zagraniczny. Preparaty różnią się substancjami pomocniczymi, substancja czynna jest taka sama :)
ale subs pomocnicza, czy jak gdzies ja ktos nazywal rozprowadzajaca jest inna?
czy jej skutecznosc ma znaczenie?

[ Dodano: 2010-06-09, 01:37 ]
Tala pisze:Pierwsze słyszę żeby preparaty na kleszcze szkodziły:(. Mimo stosowania nie ma pewności, że pies nie złapie kleszcza czy pcheł. Według mnie takie preparaty w pewnym stopniu na pewno pomogą:)
pomoga napewno w walce z kleszcami, bo taka ich rola, ale tez slyszalem ze moga uczulac, wiec trzeba wybadac czy pies nie jest uczulony na srodek X i wtedy przerzucic sie na Y
----------------------------------------------------------------------
żyje sie tylko raz.....

Awatar użytkownika
Tala
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: śr sie 12, 2009 3:57 pm
Lokalizacja: Neverland
Kontakt:

Post autor: Tala » pt cze 11, 2010 5:13 pm

maurycy pisze:ale subs pomocnicza, czy jak gdzies ja ktos nazywal rozprowadzajaca jest inna?
czy jej skutecznosc ma znaczenie?
Tak jak piszesz później, że pies może mieć uczulenie - według mnie może mieć uczulenie na substancję pomocniczą. Najlepiej sprawdź który lepszy :)
Love is the answer . . .

Awatar użytkownika
maurycy
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt cze 27, 2008 9:27 pm
Lokalizacja: pod wrocławiem

Post autor: maurycy » czw cze 24, 2010 7:42 pm

na subs pomocnicza, czynna, uczulenie skorne albo wewnetrzne, pomimo skutecznosci srodka nalezy tez wlasnie na to zwrocic uwage,
moje zwierzeta na szczescnie nie maja problemow z uczuleniem na frontline ktory zaczalem stosowac
pozdr
----------------------------------------------------------------------
żyje sie tylko raz.....

Awatar użytkownika
magnes
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 31, 2011 10:25 pm

Re: pchły i kleszcze

Post autor: magnes » pn paź 31, 2011 10:31 pm

Ja stosuje u swoich pieskow ultradzwiekowy odstraszacz kleszczy i pchel. Bardzo dobrze sie sprawdza, a stosuje go u moich pupili od wiosny. Bardzo fajna i skuteczna rzecz. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
platoniczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 24, 2010 12:51 am

Re:

Post autor: platoniczny » pn cze 03, 2013 9:11 pm

maurycy pisze:
Tala pisze:Dokładnie :) Fiprex jest Polski, Frontline zagraniczny. Preparaty różnią się substancjami pomocniczymi, substancja czynna jest taka sama :)
ale subs pomocnicza, czy jak gdzies ja ktos nazywal rozprowadzajaca jest inna?
czy jej skutecznosc ma znaczenie?

[ Dodano: 2010-06-09, 01:37 ]
Tala pisze:Pierwsze słyszę żeby preparaty na kleszcze szkodziły:(. Mimo stosowania nie ma pewności, że pies nie złapie kleszcza czy pcheł. Według mnie takie preparaty w pewnym stopniu na pewno pomogą:)
pomoga napewno w walce z kleszcami, bo taka ich rola, ale tez slyszalem ze moga uczulac, wiec trzeba wybadac czy pies nie jest uczulony na srodek X i wtedy przerzucic sie na Y
Prawda, chociaż akurat z fiprexem nie słyszałem, żeby były jakieś przypadki uczuleniowe, a sam go znowu teraz musiałem użyć jak się sezon zaczął, tyle że on akurat od ładnego czasu jest już w sprawdzonej niezmienianej formule sprzedawany...

Awatar użytkownika
Jadźka
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 6:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: pchły i kleszcze

Post autor: Jadźka » śr cze 26, 2013 12:29 pm

ja stosuję u swojego psiaka fiprex od ponad roku i nie mam problemów z kleszczami, uważam że preparat bardzo dobrze się spisuję, jestem zadowolona ponieważ kilka sezonów wstecz stosowałam dwa razy droższy produkt. nie widzę sensu przepłacać jeśli produkt naprawdę nas zadowala.

ODPOWIEDZ