żółwie

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

żółwie

Post autor: juna » czw mar 18, 2010 12:52 pm

Ma ktoś żółwia wodnego? od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem tego zwierzątka, ale wiem ze to musi być przemyślana decyzja. Może pytanie zabrzmi nieco głupio, ale w sklepach żółwie wodne są takie malutkie- maja dosłownie po 3-4 cm czy ktoś wie do jakich rozmiarów rosną? albo czy jest coś takiego jak żółwie wodne lub wodno- lądowe miniaturki?

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » czw mar 18, 2010 7:44 pm

pomyśl najpierw nad sprzętem tzn terarium z ałym wyposarzeniem i iejscem na nie. a zółwie z tego co wiem są takie małe i nei rosną dużo większe niż te kilna centymetrów.
sam mam zółwia ale lądowego i uwazam że ejst dużo fajniejszy niż wodne :)

Awatar użytkownika
dolly
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 280
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 pm

Post autor: dolly » pt mar 19, 2010 7:54 am

nie wiem po co ci żółw są brzydkie nie da się z nim bawić obleśne w dotyku też kiedyś lądowego miałam plącze się pod nogami nie rozdeptałam o mało co :lol:
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » pt mar 19, 2010 10:18 am

nie wiem po co ci żółw są brzydkie nie da się z nim bawić obleśne w dotyku też kiedyś lądowego miałam plącze się pod nogami nie rozdeptałam o mało co :lol:
nie pytałam sie co myslicie na temat żółwi wodnych tylko czy dużo rosną.

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » pt mar 19, 2010 8:34 pm

no spokojnei :)
a ogoleni chcesz jednego? bo słyszałem wogole ze lepiej od razu apre kupic zeby ze tak powiem im smutno nie bylo a roboty i tka tyle samo jest :)

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » ndz mar 21, 2010 1:57 pm

tymek pisze:a ogoleni chcesz jednego? bo słyszałem wogole ze lepiej od razu apre kupic zeby ze tak powiem im smutno nie bylo a roboty i tka tyle samo jest :)
jesli się zdecyduje to kupie więcej niż jednego bo większym kosztem jest terrarium niż sam żółw, a nie chciałabym żeby czuł się osamotniony :) nie wiem jednak czy kupie- musze to przemyśleć żeby żółw później nie wylądował w pobliskim stawie jak to czasem bywa.

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » ndz mar 21, 2010 7:09 pm

juna pisze:
tymek pisze: nie wiem jednak czy kupie- musze to przemyśleć żeby żółw później nie wylądował w pobliskim stawie jak to czasem bywa.
bardzo mądrze :) przekalkuluj wszystko i pomysl czy np przy wyjezdzie na wakacje bedzie miał sie kto zajac zwierzakami :)

Awatar użytkownika
alessa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 8:57 pm

Post autor: alessa » sob kwie 10, 2010 10:19 pm

Nie wiem jak to jest z żółwiami wodnymi, ale mój wodno-londowy mając 15 lat osiągnął ok 23 cm
wiesz kochanie, może Ty ze mną razem znikniesz?

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » ndz kwie 11, 2010 1:00 pm

alessa pisze:osiągnął ok 23 cm
to dużo, bo te w sklepie są takie malutkie fajniutkie, ale pewnie dlatego że młode ;D

Awatar użytkownika
alessa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 8:57 pm

Post autor: alessa » ndz kwie 11, 2010 5:24 pm

juna pisze:alessa napisał/a:
osiągnął ok 23 cm

to dużo, bo te w sklepie są takie malutkie fajniutkie, ale pewnie dlatego że młode ;D
Jak go dostałam to miał ok 5cm. Myślę, że z żółwiamy wodnymi jest podobnie
wiesz kochanie, może Ty ze mną razem znikniesz?

ODPOWIEDZ