Dlaczego czytasz książki?

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » śr sty 07, 2009 3:25 pm

buntownik55 pisze:A co sądzicie o e-bookach ?
Wolę zwykłe książki, ale nie będę filozofować, że dlatego, że można poczuć zapach książki i inne pierdoły, ale ja książki czytam w różnych pozycjach, a z komputerem będzie trudno. A, i oczy mnie bolą przed monitorem ;P
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » śr sty 07, 2009 3:27 pm

Em. pisze:ale nie będę filozofować
Czy ja filozofuję?

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » śr sty 07, 2009 3:38 pm

Czy ja filozofuję?
A czy ja to mówię?
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » śr sty 07, 2009 3:39 pm

Em. pisze:ale nie będę filozofować, że dlatego, że można poczuć zapach książki i inne pierdoły,
a to to co :-D ?

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » śr sty 07, 2009 3:41 pm

Rosia pisze:a to to co :-D ?
Moja wypowiedź, że nie będę filozofować. W czym problem?
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » śr sty 07, 2009 3:46 pm

Nie no dobra...bo ja pisałam o zapachu i myślałam, że jakieś wąty, ale jak nie to się uśmiecham :-D

Awatar użytkownika
karalajna
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 07, 2009 9:25 pm
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: karalajna » śr sty 07, 2009 10:20 pm

czytam, bo książki pobudzają wyobraźnię, zupełnie zmieniają świat i uczą, dają wskazówki jak żyć, pod warunkiem, że potrafi się to w nich odnaleźć. to jest magia. poza tym, jestem uzależniona, co chwila kupuję nowe, czytam wszędzie gdzie się da - w kuchni [ale nie przy jedzeniu ] w autobusie [ zainwestowałam w telefon który czyta format .pdf, bo mi się książki do małej torebki nie mieściły :lol: ] w toalecie :mrgreen:
uwielbiam czytać, po prostu.

Awatar użytkownika
yoko
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:12 pm

Post autor: yoko » czw sty 08, 2009 3:48 pm

Czytam, bo lubię. Książki pobudzają wyobraźnie i dają mi siłe do życia. Dzięki nim mam taką cichą nadzieję że marzenia się spełniają. Dają mi takiego kopniaka mocy. A jeśli idzie o książki o obozach koncentracyjnych i łagrach w które ostatnio bardzo namiętnie się zaczytuje, to one dają mi takie poczucie tego, ze nie mam jeszcze w tym życiu tak źle, że są tacy którym jest gorzej i że oni mieli siłe by to wszystko przetrwac, więc ja też taką siłe muszę znaleźc. I znajduje.
I think Im dumb
Or maybe just happy
Think Im just happy...

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pt sty 09, 2009 1:06 pm

yoko pisze:A jeśli idzie o książki o obozach koncentracyjnych i łagrach w które ostatnio bardzo namiętnie się zaczytuje
Ciekawa ale strasznie oddziaływująca na psychikę. Myślę, ze nie można wyobrazić sobie tego wielkiego cierpienia, fascynują czytelników, bo opowiadają o najgorszej, najciemniejszej stronie człowieka... Ale trudno używać mi słowa "człowiek"- bo tutaj traci ono swój wymiar istoty myślącej i empatycznej...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
yoko
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:12 pm

Post autor: yoko » pt sty 09, 2009 1:08 pm

Czytałam jedną książkę w której niemcy używali słowa "towar" odnośnie Żydów.
Coś w stylu " Towar ucieka przez ogrodzenie" ... =/ To nie jest zbyt ludzkie takie traktowanie innego człowieka...
I think Im dumb
Or maybe just happy
Think Im just happy...

ODPOWIEDZ