Rozruszanie forum

Dział ukryty przeznaczony tylko dla moderatorów i administratorów. Tu omawiamy sprawy związane z sprawami organizacyjnymi: ściąganie banów, poprawki do regulaminu itp.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Rozruszanie forum

Post autor: xTrollx » ndz mar 04, 2007 10:23 pm

Dzisiaj dostałem PW od sprytnego usera, jakim jest Paul. Czego dotyczył?
Ostatnio zauważyłem pewną rzecz. Ludzie przychodzący na forum na ogół zwracają uwagę na dział związany z seksem. Jeśli toczy się tam jakaś dyskusja to najczęściej napiszą choć jeden post. Bawiąc się w psychologa, można próbować wytłumaczyć to tym, że wbrew ogólnym zapewnieniom typu "ja o seksie nie krępuję się mówić" młodzież nie porusza tego tematu w kręgach znajomych, gdyż głupio jest im rozmawiać o "tych" sprawach. Mając pod ręką Internet, który mimo wszystko daje anonimowość, wykorzystują go do dyskusji ze swymi rówieśnikami o rzeczach, których w realu najzwyczajniej się wstydzą.

Zmierzam do tego, że rozruszanie tego działu może w końcu przełamie kryzys polegający na rejestrowaniu się, napisaniu paru postów i natychmiastowym odejściu. "Erotyka" może być czymś, co zatrzyma userów na dłużej.
Tak wygląda sedno badań Paula. Dochodzę do wniosku, że to całkiem dobra idea, każdy dołoży jakiś temat od siebie, z resztą wystarczy, że będziemy podtrzymywać dyskusję w już założonych. Co o tym sądzicie? Jako okrzyk bojowy przytoczę wypowiedź Paula :P
Trzeba próbować rozruszać to forum choćby takimi sposobami, bo werbowanie użytkowników dyskusjami takimi jak ta o stosunkach politycznych z Ruskimi, przypominałoby szukanie w Rosji abstynentów.


[ Dodano: 2007-03-05, 13:28 ]
Btw. zauważyłem, że Paul wyraźnie stara się, i dba o rozwój forum, w razie jakby była potrzeba na moderatora, zgłaszam jego osobę na to stanowisko ;-)

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » czw mar 08, 2007 8:06 pm

I w związku z tym jakie kroki mamy podjąć? Mnie ten dział erotyczny bawi tylko raz na jakiś czas :-P Kto lubi się udzielać w tych sprawach będzie to robił, sceptyków nie zmusimy.
Zresztą z tą aktywnością użytkowników to jak z sinusoidów, z tym że (jak to ktoś błyskotliwy powiedział) "dołków jest troszkę więcej niż pagórków" ;-) Parę tygodni temu liczba postów rosła lawinowo, niektórzy narzekali że nie nadążają z czytaniem, a teraz mamy taką małą stagnację. Po pewnym czasie pewnie znowu nastąpi BOOM itp. itd.
Obrazek

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » czw mar 08, 2007 8:24 pm

Witam.
Sam nie wiem co napisać.
Forum pod frazą "forum młodzieżowe" w google jest na bardzo wysokim 5 miejscu.
Ale to jakoś nie przekłada się na ilość postów i userów.
Nie wiem co można jeszcze robić aby ożywić forum.
Inne niżej sklasyfikowane fora są bardziej oblegane niż nasze, co najciekawsze nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Ps. Co do Paul'a to wg mnie jest dobrym kandydatem na moda.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » czw mar 08, 2007 11:16 pm

Ja domyślam się dlaczego tak się dzieje. Przykład - forum życienastolatkow.pl, od sporego czasu na nim przebywam i widzę już jak to wszystko funkcjonuje - totalny bajzel, administrator obchodzi się z każdym użytkownikiem jak z jajkiem... ostrzeżenia? Co to jest? xD Po prostu - niektórzy idą na ilość, nie na jakość. Na narkozie wszelkie naruszenia od razu zostają wykrywane i odpowiednio traktowane.

Przemyślałem sprawę, już nie chodzi o to, żeby samą erotykę pompować. Po prostu wystarczy, że regularnie będą powstawać jakieś nowe tematy, a stare będą odświeżane. Nie znam wielu użytkowników, którzy zostają na forum, na którym liczba nowych postów jest makabrycznie niska. Proponuję odświeżyć parę starszych tematów, dodać trochę nowych, tak żeby chociaż coś się działo. Na początek to starczy. Ponadto reaktywacja czata może się przyczynić trochę do poprawienia sytuacji na forum.

Co do Paula, skoro jest dobrym kandydatem, to proponuję go uraczyć tym stanowiskiem w trybie natychmiastowym.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ