Czy boicie się dentysty?

Sposoby zajmowania się sobą, nowe trendy w modzie i styl ubierania się. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...
Awatar użytkownika
Kamson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr maja 30, 2012 2:16 pm

Czy boicie się dentysty?

Post autor: Kamson » wt sty 22, 2013 1:16 pm

Boicie się dentysty? Chodzicie w ogóle do dentysty, czy tylko łykacie tabletki przeciwbólowe, kiedy zaczyna Was boleć ząb? Ja się strasznie boję, ale chyba muszę w końcu odwiedzić stomatologa... W jaki sposób przemogliście się, żeby przekroczyć próg gabinetu stomatologicznego?
Ideały są nudne.

Awatar użytkownika
Menina
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: pt cze 22, 2012 8:37 am

Re: Czy boicie się dentysty?

Post autor: Menina » śr sty 23, 2013 11:02 am

Proszę Cię, jesteś dorosłym facetem (chyba), a zachowujesz się jak dzieciaczek. Przeczytaj sobie może, co robić, kiedy dzieci boją się dentystów: http://dobra-mama.pl/dobra-mama-na-zaku ... tysty.html - nic innego nie przychodzi mi do głowy, weź mamę za rączkę i pędem do dentysty ! :P

Awatar użytkownika
rissa
Początkujący
Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 1:37 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy boicie się dentysty?

Post autor: rissa » czw sty 31, 2013 9:45 am

KAMSON! Idź do dentysty, bo stracisz mleczaki, i co wtedy?;) Przeczytaj, co Pan Doktor mówi: Tymczasem od stanu zdrowia zębów mlecznych w dużym stopniu zależy prawidłowy rozwój całego układu stomatognatycznego. – Zaniechanie leczenia ubytków próchnicowych może prowadzić do ropnych stanów zapalnych, które mogą wpływać niekorzystnie nie tylko na zęby stałe, ale także na cały organizm – przestrzega prof. Hędzelek z Candeo. – Niestety konsekwencją wystąpienia takich powikłań jest przedwczesna utrata zęba mlecznego.

I używaj kolorowej szczoteczki, smakowej pasty - jak jest napisane w artykule, to pomaga nabyć dobrych nawyków zdrowotnych ;).

A serio, to wstyd, że boisz się iść do lekarza, dajesz zły przykład kolejnym pokoleniom :P. Gdybyś był w podstawówce, to moglibyśmy udzielać Ci rad, co zrobić, żeby przestać się bać stomatologa, ale człowieku, ile Ty masz lat?
Nic tak nie drażni dziewczyny, jak wszystko.

Awatar użytkownika
bluepearl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 11:09 am

Re: Czy boicie się dentysty?

Post autor: bluepearl » czw sty 31, 2013 11:45 am

Boję to mało powiedziane :) Jestem regularnym dentofobem!

Awatar użytkownika
Kamson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr maja 30, 2012 2:16 pm

Re: Czy boicie się dentysty?

Post autor: Kamson » śr lut 06, 2013 2:17 pm

rissa pisze:KAMSON! Idź do dentysty, bo stracisz mleczaki, i co wtedy?;) Przeczytaj, co Pan Doktor mówi: Tymczasem od stanu zdrowia zębów mlecznych w dużym stopniu zależy prawidłowy rozwój całego układu stomatognatycznego. – Zaniechanie leczenia ubytków próchnicowych może prowadzić do ropnych stanów zapalnych, które mogą wpływać niekorzystnie nie tylko na zęby stałe, ale także na cały organizm – przestrzega prof. Hędzelek z Candeo. – Niestety konsekwencją wystąpienia takich powikłań jest przedwczesna utrata zęba mlecznego.

A serio, to wstyd, że boisz się iść do lekarza, dajesz zły przykład kolejnym pokoleniom :P. Gdybyś był w podstawówce, to moglibyśmy udzielać Ci rad, co zrobić, żeby przestać się bać stomatologa, ale człowieku, ile Ty masz lat?
Hehehhe, bardzo zabawne, bardzo... ;) Mleczaków już dawno dawno nie mam, ale chętnie przeszedłbym się do dentysty, który potraktuje mnie z wielką delikatnością, nie przerazi mnie jakimiś ogromnymi wiertłami i jeszcze da mi zdrowego lizaka na koniec:].

Wiem, że to wstyd, że tak się boję, ale co mam zrobić, mówię jak jest i oczekuję od Was jakiegoś wsparcia, dobrej rady, zrozumienia... Skończyłem parę lat temu 20 lat, ale przez cały ten czas bałem się dentysty, nic na to nie poradzę, moglibyście chociaż docenić moją szczerość,że mówię o swoich lękach.
Ideały są nudne.

Awatar użytkownika
NiktDobry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 11:55 am

Re: Czy boicie się dentysty?

Post autor: NiktDobry » pn lut 11, 2013 1:34 pm

W gabinetach już nie ma wielkich wierteł. Zresztą jak byłeś mały, to były one większe, teraz urosłeś i wiertła automatycznie zmalały. Możesz poprosić o znieczulenie. A jest dostępne tez leczenie w narkozie. Nie ma czego się bać. Czasy kiedy z zęba podczas wiercenia szedł siwy dym, chyba już minęły ;)
Orientalny eksport chiny oraz oeirntalna - dla biznesmenów i smakoszy :)

ODPOWIEDZ