Z ciemnością jej do twarzy- Kelly Keaton

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
marcelina3
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 6:29 pm

Z ciemnością jej do twarzy- Kelly Keaton

Post autor: marcelina3 » śr kwie 27, 2011 6:30 pm

„Z ciemnością jej do twarzy” - Kelly Keaton
Ari, siedemnastoletnia dziewczyna, klasyczna piękność o długich blond włosach i przyciągających uwagę intensywnie zielonych oczach. Jest sierotą, poznajemy ją w szpitalu dla psychicznie chorych, w którym przebywała kiedyś jej matka. Od jednego z lekarzy Ari dostaje pudełko z jej rzeczami. Po otwarciu pudełeczka życie Ari ulega zmianie, po ataku tajemniczego mężczyzny wyjeżdża do Nowego 2- zagubionego miasta, zniszczonego przez największe w historii huragany, kiedyś zwanego Nowym Orleanem.
Dziewczyna trafia do domu zamieszkanego przez same dzieci. I niema w tym nic dziwnego. Każde z nich jest inne, obdarzone jakąś mocą. Wśród nich mała, tajemnicza i urzekająca swoją niewinnością Violet i Sebastian- pół-wampir, potrafiący czytać w myślach, który zawróci Ari w głowie. Nowym 2 rządzą potężne rody tzw. Novem, chcą oni mieć kontrolę nad dziewczyną, oraz zapewniają jej ochronę przez Ateną, której również na niej zależy.
Zrujnowane miasto okazuje się odpowiedzią na wszystkie pytania nurtujące dziewczynę. Samobójstwo swojej matki, tożsamość ojca, dowiaduje się też, czym jest klątwa, która na niej spoczywa.

Kiedy zaczęłam czytać ową książkę, nie wiedziałam co myśleć.
Autorka przenosi nas w przyszłość, łączy fantastyczne istoty, takie jak wampiry czy czarodzieje z mitologicznymi jak Atena. Główna postać, jest wyidealizowana (trochę irytujące) i zagubiona, ale jednocześnie nie użala się nad swoim losem. Pierwszo osobowa narracja nie należy do moich ulubionych, lecz nie jest najgorsza, akcja szybko się toczy, dzięki czemu wciąż ciekawość co stanie się dalej, nie daje spokoju.
Wielki szacunek dla autorki, wymyśliła coś innego niż wampiry i wilkołaki żyjące wśród ludzi.
Pierwsza część „Z ciemnością jej do twarzy” kończy się z wieloma niedokończonymi wątkami, z którymi mam nadzieje Kelly Keaton sobie poradzi.
Celowo nie napisałam jaką istotą jest Ari. Dlaczego to właśnie między innymi przez nią Nowy Orlean został zniszczony, a najpotężniejsza Atena się jej boi. Kim ona jest ? Żeby się dowiedzieć, trzeba sięgnąć po książkę i na jakiś czas oderwać się od naszej nudnej rzeczywistości.

ODPOWIEDZ