Biblioteka- miejsce przyjemne czy znienawidzone?

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Biblioteka- miejsce przyjemne czy znienawidzone?

Post autor: Fusa_20 » wt lut 17, 2009 5:54 pm

Jaka waszym zdaniem jest biblioteka, co wam sie podoba a co najchętniej zmienilibyście?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » wt lut 17, 2009 5:59 pm

Do biblioteki chodzę głównie ze względu na wypożyczanie książek, lubię czytać. Ale nie jest to przyjemne miejsce do tego. Ludzie są w biegu: przychodzą odchodzą. W mojej miejskiej bibliotece nie ma nawet miejsca (oprócz przy komputerach) gdzie można spokojnie usiąść i przejrzeć książkę.
Nie ma swobody, bibliotekarka trzyma się procedur, jest chłodna. I za każdym razem kiedy przeglądam przy półce książki "trochę dłużej" czuje na niej swój wzrok, i czuję się jak złodziejka. Wszystko dlatego, że biblioteki zamarły. Nie sa już to miejsca,spotkań ani przyjemne. Wręcz chodzi się tam z przymusu (mówię o większości- ja nie ;-) ) . A szkoda.
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » wt lut 17, 2009 6:27 pm

Mi sie nie podoba ilosc ksiazek w mojej miejskiej. I brak ciekawych i potrzebnych tematow.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » wt lut 17, 2009 8:46 pm

Ja lubię małe bilioteki ponieważ mają atmosfere, nie ma takiego tłoku i można sobie posiedzieć i poczytac w absolutnej ciszy. Pani bibliotekarka? Najmilsza była w podstawówce póżniej to juz było pod górkę i im większa biblioteka tym mniej miła osoba. Chociaż teraz w uniwersyteckiej jest bardzo sympatyczna osoba, która zawsze doradzi w czytelni... :mrgreen:
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » wt lut 17, 2009 9:47 pm

Za kilkadziesiat lat nasze wnuki beda czytaly ksiazki w internecie, pokasuja biblioteki, a do szkoly kazdy bedzie nosil malego notebooka.
WEiec biblioteka bedzie nasz dom ;D. Zaciszny i przytulny.
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 9:50 pm przez Baruch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » śr lut 18, 2009 1:50 pm

Hooy pisze:Za kilkadziesiat lat nasze wnuki beda czytaly ksiazki w internecie, pokasuja biblioteki, a do szkoly kazdy bedzie nosil malego notebooka.
WEiec biblioteka bedzie nasz dom ;D. Zaciszny i przytulny.
Możliwe, praktycznie wszystko zmierza w tym kierunku. Jednak wierzę, że tak nie będzie. Wszyscy ulepszają sobie życie jak mogą, i wychodzenie z domu ograniczami tylko do minimalności. (chodzi o rzeczy, które robić musimy, ale i wypady ze znajomymi są rzadsze)
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » śr lut 18, 2009 5:33 pm

Mia Wallace pisze:wychodzenie z domu ograniczami tylko do minimalności
Sami w ten sposób robimy z siebie kalekę, który tak udoskonali sobie życie, ze konczyny i mózg będa mu zbędne...
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 5:34 pm przez Fusa_20, łącznie zmieniany 1 raz.
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » śr lut 18, 2009 6:15 pm

Mia Wallace pisze:Jednak wierzę, że tak nie będzie
A ja bym do tego dorzucil jeszcze zakupy zywnosci przez internet, przelewy internetowe.

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » śr lut 18, 2009 6:18 pm

Fusa_20 pisze:Sami w ten sposób robimy z siebie kalekę, który tak udoskonali sobie życie, ze konczyny i mózg będa mu zbędne...
to kalectwo to LENISTWo, najgorsza choroba we współczesnym świecie.
Hooy pisze:A ja bym do tego dorzucil jeszcze zakupy zywnosci przez internet, przelewy internetowe.
Będzie tak niestety, bo kto choćby 10 lat temu pomyślał o kupnie np. telewizora przez internet. Cóż przynajmniej poczta się rozwija.
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » śr lut 18, 2009 10:07 pm

W bibliotece jest fajne to, że znajdują się tu stosy książek o żółtych papierach i specyficznym zapachu ;) i cisza panująca w niej jest czymś potrzebnym.

ODPOWIEDZ