Żałoba narodowa

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Żałoba narodowa

Post autor: Fusa_20 » pt kwie 17, 2009 12:06 pm

Z każda większa tragedia powraca ten temat. jak myślicie czy nie jest ona naduzywana? Czy zmienilibyscie cos w sposobie jej trwania?
Szczerze ja nie odczułam tej żałoby na sobie, owszem tragedia w Kamieniu w czasie swiat przepełnia nie jedna osobe smutkiem ale czy na pewno dla każdego załoba narodowa jest ważna?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » pt kwie 17, 2009 12:47 pm

Jest nadużywana. Codziennie w różnych wypadkach giną ludzie. W moim małym mieście w każdym tygodniu słyszę o jakiejś tragedii.
Współczuję rodzinom, ludziom, którzy w jakimś stopniu uczestniczyły w tym wypadku w Kamieniu Pomorskim, ale... według mnie przesadą było ogłoszenie żałoby narodowej. Może jestem egoistką, nieczułą na innych, ale jak pisałam, codziennie giną ludzie.
Jakbym zginęła w dużym wypadku, to nie chciałabym, żeby ogłosili po mnie żałobę i pozbawili innych ludzi rozrywki, przeze mnie :-P
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pt kwie 17, 2009 1:23 pm

Niby ta załoba obowiazywała a tak naprawdę tak jakby jej nie było...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Sally
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 258
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 7:05 pm
Lokalizacja: Daleko.

Post autor: Sally » pt kwie 17, 2009 2:36 pm

Jest nadużywana, bo za każdym razem, kiedy zdarza się wielka tragedia to ją ogłaszają.
Po co?
Mnie obchodzi co się dzieje, ale nie obchodzę tej żałoby, bo dla mnie taki stan ma coś oznaczać, a nie ktoś mi go narzuca już z góry.
Wymyślona, urojona w drzwiach jego domu stała
... naga i sama,
Rozmawiał z Nią wieczorami, przynajmniej się starał.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pt kwie 17, 2009 3:03 pm

Jezeli jednorazowo i w jednym miejscu zginie duza grupa ludzi tej samej narodowosci, to co innego niz codzienne ofiary wojny, głodu, plag, zabite nienarodzone dzieci itp.

Awatar użytkownika
Sally
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 258
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 7:05 pm
Lokalizacja: Daleko.

Post autor: Sally » pt kwie 17, 2009 3:19 pm

Hooy pisze:codzienne ofiary wojny, głodu, plag, zabite nienarodzone dzieci itp.
Jakby jeszcze mieli takie powody kwalifikować do żałoby narodowej to kolor czarny nie schodził by z górnego prawego rogu ekranów tv.
Wymyślona, urojona w drzwiach jego domu stała
... naga i sama,
Rozmawiał z Nią wieczorami, przynajmniej się starał.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 18, 2009 12:42 pm

Szczerze ja nie odczułam tej żałoby na sobie, owszem tragedia w Kamieniu w czasie swiat przepełnia nie jedna osobe smutkiem ale czy na pewno dla każdego załoba narodowa jest ważna?
To tak jakby stwierdzić - czy warto zakazywać kradzieży, skoro nie każdy ten zakaz honoruje :> Sądzę, że to nie powinno podlegać żadnym wątpliwościom.
Współczuję rodzinom, ludziom, którzy w jakimś stopniu uczestniczyły w tym wypadku w Kamieniu Pomorskim, ale... według mnie przesadą było ogłoszenie żałoby narodowej.
Pytanie - co proponujesz na przyszłość? Totalne olanie sytuacji?

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » sob kwie 18, 2009 1:24 pm

xTrollx pisze:Pytanie - co proponujesz na przyszłość? Totalne olanie sytuacji?
Zawsze takie wypadki będą nagłaśniane. Nikt nigdy tego nie oleje. Ale jak to jest, że raz władze ogłaszają żałobę, a raz nie.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Sally
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 258
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 7:05 pm
Lokalizacja: Daleko.

Post autor: Sally » sob kwie 18, 2009 2:06 pm

xTrollx pisze:Pytanie - co proponujesz na przyszłość? Totalne olanie sytuacji?
Po prostu, jak to media, szum wokół sprawy, relacje co się działo przed, w trakcie, potem i...koniec.
Po co od razu wykorzystywać żałobę, skoro do jednych przypadków ją biorą a do innych nie.
Wymyślona, urojona w drzwiach jego domu stała
... naga i sama,
Rozmawiał z Nią wieczorami, przynajmniej się starał.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 18, 2009 2:40 pm

Więc do jakich wypadków powinna być "wykorzystywana" żałoba, a do jakich nie? :>
Jakby nie było, żałoba jest wykorzystywana zawsze do celu pochylenia się nad tragedią ludzką, więc czemu jedna miałaby być bardziej uzasadniona od drugiej - śmierć jednych ludzi jest bardziej istotna od śmierci innych? Nie jestem w stanie tego pojąć :->

ODPOWIEDZ