Ulubiony reżyser

Premiery kinowe, wasze recenzje, jakie filmy naprawde warto oglądnąć? Możesz tu podzielić sie wrażeniami, spostrzeżeniami, ocenić filmy...
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Ulubiony reżyser

Post autor: Paul » ndz mar 04, 2007 2:01 pm

Napiszcie tutaj, którego reżysera najbardziej cenicie i za co.

U mnie bezkonurencyjnie wygrywa Werner Herzog. Szczególnie za filmy z Kinskim, czyli "Aquirre", "Nosferatu", "Cobra Verde", "Woyzeck" i "Fitzcarraldo". Kinski, bedący osobą z zaburzeniami psychicznymi zawsze grał szaleńca lub osobę, która nie do końca jest normalna. Efekt był piorunujący - duet Herzog&Kinski już nigdy się nie powtórzy i nie odda w tak wspaniały sposób istoty mrocznej części człowieka.

Jego filmy naprawdę są trudne i nie gwarantuje nikomu, że mu się spodobają, lecz jeśli raz pokocha się Herzoga, to nie zapomni się o nim do końca zycia.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Godfather

Post autor: Godfather » ndz mar 04, 2007 11:53 pm

Zdecydowanie Francis Ford Coppola za genialną trylogię Ojciec Chrzestny jestem prawdziwym fanatykiem :mrgreen: :mrgreen:

Ale świetnym też reżyserem jest Stanley Kubrick za Lśnienie, Mechaniczną Pomarańcze i wiele innych.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn mar 05, 2007 9:39 pm

Hmmm póki co - Lukas Moodysson, m.in. "Lilja 4-ever", "Fucking Amal", "Tylko razem"; kto widział chociaż jeden z tych filmów, wie za co cenię tego reżysera. A kto nie widzał - musi zobaczyć :P

harry203

Post autor: harry203 » wt mar 06, 2007 7:29 am

Godziu a wiesz czemu powstała 3 część "Godfather"? Capola przetańczył kasę za 2 pierwsze części i popadł w takie długi ze az strach mowieć o nich normalnemu smiertelnikowi... ( Nie to zebym nie lubiał Ojca ale jakoś tak 3 część mi zawsze jakościowo odstaje :lol: )
Żeby nie robić spiolera to moim ulubionym jest George Lucas.

Godfather

Post autor: Godfather » wt mar 06, 2007 5:51 pm

To czy Capola przepił kasę za 2 wcześniejsze części akurat mnie zbytnio nie obchodzi, jego pieniądze mógł robić co chciał ;-)

Jest wiele komentarzy że 3 część była znacznie słabsza. Ja jednak traktuję wszystkie 3 części jako genialną całość i nie zastanawiam się nad tym, która jest słabsza a która jest gorsza. Po prostu Ojciec Chrzestny jest genialny.

Kuba7

Post autor: Kuba7 » pt mar 23, 2007 2:49 pm

Quentin Tarantino, Tom Burton, David Lynch... za co ci panowie? Za niepodrabialny styl ;)

Awatar użytkownika
ElektraA
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: pt cze 05, 2009 10:57 am
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: ElektraA » sob cze 27, 2009 7:21 pm

śmieszny jesteś. Nie Tom Burton, Tylko Tim Burton! Widać jak się znasz. To mój ulubiony reżyser.

[ Dodano: 2009-06-27, 21:23 ]
i Almodowara, przyznam się, że nie wiem jak to się pisze :)
"Do bramy, bo pada deszcz
Gdy zaćpiesz przejdzie dreszcz
I wróci, wróci tęcza barw
I pęknie twój wrogi świat
I znów przed życiem, przed życiem pęknie strach
Twój strach, twój strach, twój strach
Który cię zmusza, aby ćpać"

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob cze 27, 2009 9:44 pm

Tim Burton i Stanley Kubrick. Filmy innych reżyserów też mi się podobają, ale przeważnie nie zapamiętuję ich nazwisk.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
ElektraA
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: pt cze 05, 2009 10:57 am
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: ElektraA » ndz cze 28, 2009 1:16 pm

Jack, ja przede wszystkim, rzadko sprawdzam reżysera. Bo wiesz, natknę się na jakiś fajny film, to go oglądam, nie zwracając większej uwagi, kto go nakręcił. Ale mam swoich ulubionych reżyserów, których filmy staram się oglądać.
"Do bramy, bo pada deszcz
Gdy zaćpiesz przejdzie dreszcz
I wróci, wróci tęcza barw
I pęknie twój wrogi świat
I znów przed życiem, przed życiem pęknie strach
Twój strach, twój strach, twój strach
Który cię zmusza, aby ćpać"

Awatar użytkownika
destrukcyjna
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 12:19 am

Post autor: destrukcyjna » ndz cze 28, 2009 1:56 pm

Tim Burton i Sofia Copolla
gdzie twój stęskniony szept?

ODPOWIEDZ