ZUS, OFE i tak dalej

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
mineral_man
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 29, 2009 11:25 am

ZUS, OFE i tak dalej

Post autor: mineral_man » śr maja 20, 2009 12:12 pm

Który fundusz emerytalny najlepiej wybrać? Niestety będę musiał już podjąć decyzję, co do OFE, bo na pewno nie chcę, żeby mi losowo przydzielono jakiś fundusz, bo w losowaniu biorą pod uwagę też te z końca stawki. Tyle że nie do końca orientuję się w tych funduszach i nie wiem, co najbardziej się liczy. Pomożecie?

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » śr maja 20, 2009 7:41 pm

Coz bankowy oferuje dobre warunki i wszystko jest przystepne ;d
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
sen
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 17, 2008 1:43 pm

Post autor: sen » czw maja 21, 2009 1:36 pm

No nie wiem, Bankowy (przynajmniej w rankingach, które pokazują wyniki inwestycji takich otwartych funduszy emerytalnych), nie wypada wcale najlepiej - 4 188.0 mld zł w aktywach. Może jednak przyjrzyj się na przykład PZU? Jest w rankingowej 'elicie' OFE (19 702.2 mld zł).

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn cze 01, 2009 3:27 pm

Nieważne jaki wybierzesz, a nawet to, czy Ci go wylosują. Lepiej się zacznij zastanawiać jak odłożysz na emeryturę na własną rękę. Po "dobrowolnych" ZUS`ie i funduszach nie ma co się kokosów potem spodziewać.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
tricolorka
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm

Post autor: tricolorka » wt cze 15, 2010 9:12 pm

Nie no kokosów to nie będzie, ale myśle że da się jakoś wybrać najlepsze. jakoś na rankingi patrzeć czy coś?

Awatar użytkownika
Arabica
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: wt sty 23, 2007 1:06 pm

Post autor: Arabica » śr cze 16, 2010 7:55 pm

sen pisze:No nie wiem, Bankowy (przynajmniej w rankingach, które pokazują wyniki inwestycji takich otwartych funduszy emerytalnych), nie wypada wcale najlepiej - 4 188.0 mld zł w aktywach. Może jednak przyjrzyj się na przykład PZU? Jest w rankingowej 'elicie' OFE (19 702.2 mld zł).
No badz co bądz PZU jest dużym i znanym ubezpieczycielem,wiec co do jego pozycji to sie zgodze.
Musisz rozejrzeć sie w rankingach ,one czesto pokazuja jak poszczegolne towarzystwa plasuja sie i na jakich sa pozycjach.

Awatar użytkownika
Karol
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 4:27 pm

Post autor: Karol » czw cze 17, 2010 9:57 pm

a jak wygląda kwestia obsługi? w jaki sposób można się zapisać do OFE? Cześć moich znajomych mówiła mi o spotkaniu z jakimś doradcą a mi jakoś cały czas kojarzy się to z czekaniem do okienka? Jak to wygląd np: w PZU czy nie jest to typowy urząd?

Awatar użytkownika
Arabica
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: wt sty 23, 2007 1:06 pm

Post autor: Arabica » pt cze 18, 2010 6:35 pm

Ze PZU to typowy urząd?
Nie ,no nie nazwałabym tak tego.
Wejdz sobie na stronkę http://www.pzuofe.pl/
tu mozesz równiez skorzystac z zapisu przez internet.

Awatar użytkownika
tricolorka
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm

Post autor: tricolorka » ndz cze 27, 2010 9:18 pm

HM, nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie, a gotowy wybór ;P A czemu PZU? Zauważyłam tam taką tendencję że utrzymuje się w czołówce od wielu lat, czy to o to chodzi? Wydaje mi się że to może być ważna kwestia taka długoterminowość jeśli chodzi o OFE

Awatar użytkownika
Karol
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 4:27 pm

Post autor: Karol » wt cze 29, 2010 3:09 pm

Stronką przez która można wszystko załatwić jestem mocno zaskoczony... nie odstają od konkurencji i co dla mnie najważniejsze mają polski rodowód... Wybiorę ofe właśnie w PZU

ODPOWIEDZ